09:00:47   |   20 вересня 2021   |   EN | RU | UA

webcam
Міські програми
Обговорення проектів
Публічні закупівлі
Міжнародне співробітництво
Одеса інвестиційна
Мапа Одеси
Віртуальна Одеса
Кіно про Одесу
Фотоальбом міста
Символіка міста
Театри Одеси
Музеї Одеси
Пам'ятники Одеси
Парки Одеси
Одеський зоопарк
Готелi Одеси
Одеса туристична
Про місто
В допомогу підприємцям
Правова консультація
Одеса в цифрах
Пiдприємства Одеси
Схема руху міського транспорту
Аварійні й довідкові служби
Шукати
Пiдписатися на новини
Результати конкурсу
на право оренди
приміщення
(Апеляційний суд)

Далі ПОВІДОМЛЕННЯ
«Сінтез Ойл»/ оцінка впливу на довкілля

Далі ОГОЛОШЕННЯ
про намір
зміни тарифів

Далі ВАКАНСІЇ
Далі Правила пропуску в будівлю Одеської міськради
Далі/ Головна / Одеський зоопарк

Одеський зоопарк

 IСТОРІЯ ОДЕСЬКОГО ЗООПАРКУ
 
Вперше ідея створення зоопарку в Одесі виникла напередодні святкування сторіччя міста, в 1889 р., коли було зроблено креслення й план «Звіринцю на Поліцейській вулиці біля обриву», однак втілити в життя цей план не вдалося.

Наступний крок до створення зоопарку було зроблено в 1914 р. – створення проекту його будівництва на території ботанічного саду, схвалений міською Думою, але початок 1-ої світової, а потім і громадянської війни завадило цим планам.
І лише в 1922 році почалося будівництво зоопарку в Одесі на Приморському бульварі, у районі нижнього саду Воронцовського палацу. 
 

 

Головна заслуга в організації першого зоопарку в Одесі належить одному з енергійних керівників товариства «Південьклімат» Генріху Володимировичу Бейзерту.

Незважаючи на величезний об’єм виконаних робіт: споруджувалися гроти для левів, ведмедів і тигрів, басейни для птахів, гірка для гірських козлів – зоосад мав багато проблем. Це і недостатнє фінансування, і фактично непридатна територія для задовільного розміщення тварин. Міською владою було ухвалене рішення зоосад закрити. 


У грудні 1927 р. було оголошено всесоюзний конкурс на проект зоопарку в Одесі. Одразу трипроекти було прийнято за основу будівництва майбутнього зоопарку. Будівництво зоопарку вздовж Аркадійської дороги було розпочато в 1929 р. На зазначеній території в Аркадії повним ходом відбувалися дослідницькі роботи - було виконано ландшафтні роботи, споруджено дамби на головній алеї, розпочато насипку «гір Кавказу». Міська влада планувала ввести частину зоопарку в експлуатацію протягом 1930 р. Товариство « Південьклімат» уже зібрало колекцію тварин для майбутнього зоопарку. Але й цей проект не було здійснено. Про нього нагадує тільки назва вулиці, що межувала з тією територією, - Зоопаркова.

Незважаючи на всі труднощі, Г.В.Бейзерт продовжував невтомно діяти. В 1933 р. Він розпочав керівництво відділенням 4-го держзвіринця на Привозі. Сама установа належала Держцирку, що кілька років розміщував свій звіринець у міськсаду, а потім і на території Привозу.

В цей час в Одесі за рішенням міської влади ліквідовано I-ий Християнський цвинтар. Наприкінці 30-х років на території колишнього цвинтаря з'явився парк Ілліча й зоопарк. Однак єдиним архівним документом, що підтверджує відкриття зоопарку на новому місці на вул. Новощепний ряд, 25 стала доповідь директора зоопарку Г. Бейзерта на виконкомі Іллічівської районної Ради трудящих 16 березня 1945 року, у якому він повідомляв, що «Одеський зоопарк було організовано на території Іллічівського парку в 1937 році», причому без бюджетних асигнувань, і «працював він на госпрозрахунку». Відкриття зоопарку для відвідувачів відбулося в 1938 р. На цьому місці, у центрі міста, поруч зі знаменитим «Привозом» зоопарк перебуває і сьогодні.
 

При зоопарке работает акватеррариум, в котором посетители могут увидеть не только экзотических рептилий, змей и рыб, но и представителей региональной фауны.

 
При зоологічному парку функціонує акватераріум, в якому відвідувачі можуть побачити не тільки екзотичних рептилій, змій і риб, а й представників регіональної фауни.

В 1992 році відповідно із Законом України зоопарк одержав статус заповідної території загальнодержавного значення й увійшов до складу природно-заповідного фонду України. Територія зоопарку складає 6,5 га. На ній зібрана багата колекція тварин (за станом на 01.01.2012 року: 265 видів, 1452 екземплярів). Тут зібраний насправді чаруючий красою і різноманітністю тваринний світ – мешканці майже всіх континентів. Приходячи до зоопарку, відвідувачі потрапляють в дивовижний світ екзотичних тварин, де можна поспостерігати за левами, тиграми, леопардами, вовками і ведмедями, побачити слонів, мавп, кенгуру, страусів, помилуватися потішними малюками, а також послухати дивовижний спів птахів.
  

Наукова спеціалізація зоопарку: «Рідкісні й зникаючі тварини півдня України». Тут створений єдиний в Україні розплідник з утримування й розведення хижих птахів і сов. Згідно договору про співробітництво з національним природним парком «Нижньодністровский», вирощені в розпліднику філіни повертаються до дикої природи. Заповідна територія парку стала домівкою вже для трьох цих чудових рідкісних сов.
Самі радісні події в зоопарку – це народження малюків. Вони не можуть не викликати посмішку. Вони потішні та тендітні, ласкаві та довірливі. За їх першими кроками у доросле життя завжди приємно спостерігати.

Одеський зоопарк – єдиний в Україні, де успішно розплоджуються індійські слони, які стали щасливими батьками трьох слоненят.
В 1992 році у щасливої пари народилося перше слоненя. Маляти назвали Сім Елефант, він відомий під ім'ям Фантік і став артистом європейського цирку шапіто. Його вигодувано штучно прийомною мамою – зав. секцією хижих і хоботних тварин Поповою Л. Н.
В 1998 році народилася дівчинка-слоненя вагою близько 90 кг, її назвали Тенді, зараз вона мешкає в Харківському зоопарку.
17 жовтня 2004 р. у Таруна й Венді з'явилося третє слоненя, якого назвали Дюк.

Одеський зоопарк – один із найстаріших в Україні. У вересні 2012 року зоопарку в Одесі виповниться 90 років.
Зоопарк веде активну еколого-просвітницьку та природоохоронну діяльність. Тут успішно розмножуються види, занесені до Червоної Книги. У 2014 р «за видатні успіхи в розведенні рідкісних видів тварин, високий рівень еколого-просвітницької діяльності та значні досягнення у стратегічному розвитку установи», Одеський зоопарк був нагороджений Диплом Міністерства екології та природних ресурсів України - «Лідер природоохоронної діяльності - 2014».
Також, в 2014 році, Одеський зоопарк виступив одним із засновників Української Асоціації зоопарків і акваріумів (УАЗА), до якої увійшли 12 зоопарків України. У 2015 році співробітники зоопарку взяли участь у науково-практичних семінарах та конференціях, які проходили в зоопарках України та Європи. У жовтні 2015 в Одесі прийняли учасників конференції УАЗА, присвяченої еколого-просвітницькій діяльності зоопарків.
У зоопарку проводиться активна робота з поліпшення умов утримання його мешканців: побудовані нові вольєри для тигрів і зелених мавп, розпочато будівництво вольєра для ведмедів. 


   
ОДЕСЬКИЙ ЗООПАРК ПРОПОНУЄ
                                        

 
1. Відвідування акватераріума (окремий вхід з вул. Новощепний ряд): 
• Екскурсійне обслуговування

2. Відвідування зоопарку: 
• Екскурсійне обслуговування;
• Участь в роботі гуртка юних натуралістів (безкоштовно);
• Відвідування контактних експозицій «Острів черепах» та «Сільський дворик», де можна погладити та взяти в руки тварин (безкоштовно), 
• Катання на поні, верблюдах, ламах

• Придбання спеціального корму для тварин; 
• Харчування в кафе на території зоопарку;
• Дитячі майданчики та и каруселі;
• Екологічні свята для дорослих та дітей, які проводяться в зоопарку регулярно.
• Відвідування виставки комах. 
    
 
ПРИ ЗООПАРКУ ПРАЦЮЄ АКВАТЕРРАРІУМ
 
 
При зоологічному парку функціонує акватерраріум, вхід до якого розашований окремо, зі сторони вул. Новощепний ряд.
Тут відвідувачі можуть побачити не тільки екзотичних тварин, але й представників регіонольної фауни. Мешканці акватерраріума – це понад 140 видів рептилій, амфібій, риб та безпозвоночних. Приходячи до акватерраріму, відвідувачі потрапляють в дивовижний світ підводних глибин, жарких тропікі та просторих степів. Відвідайте акватерраріум та доторкніться до чарівного світу загадкових жителів планети.
 

  

ПРИ ЗООПАРКУ ПРАЦЮЄ ГУРТОК ЮНИХ НАТУРАЛІСТОВ «ПЛЕКАНЕЦЬ» 
 


Гурток «Плеканець» чекає на всіх, хто любить природу та її мешканців. Участь у роботі гуртка абсолютно БЕЗКОШТОВНА!
Заняття проводяться з 2-ма віковими групами: 3 – 4 – ті класи і 5 – 7- мі класи. В плані занять гуртка є теоретичний курс лекцій та практичні заняття: допомога в догляді за тваринами зоопарку, вивчення їх біології, поведінки, режимів годування.
Юннати с задоволенням приймають участь у всіх святах, що організуються зоопарком для жителів міста, юні актори гуртка готовлять сценки та вистави.
Силами юннатів в зоопарку випускається щомісячна газета «Плеканець», яка дозволяє розкрити свої таланти юним художникам та журналістам.
В плані гуртка відвідування залів зоологічного і палеонтологічного музеїв Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, польові виїзди в заповідні зони Одеської області, участь в командних екологічних іграх, які організуються Одеським зоопарком та іншими екологічними центрами міста.
Гурток не припиняє свою роботу в літній період. Співробітниками зоопарку розроблений план літньої практики для юннатів, котра дозволить дітям глибше вивчити життя тварин в зоопарку, а самим допитливим – набрати матеріал для наукової роботи, котра в майбутньому може бути представлена на конкурс МАН (Мала Академія Наук).
     
ВАРТІСТЬ КВИТКІВ
 
 
 
ОДЕСЬКИЙ
ЗООПАРК
АКВАТЕРРАРІУМ
ЗООПАРКУ
РЕЖИМ РОБОТЫ:
 
9:00 - 19:00
без вихідних 
9:00-19:00
без вихідних
ВАРТІСТЬ КВИТКІВ:
РАЗОВЕ ВІДВІДУВАННЯ
Дитячий квиток (5-14 років)
40 грн.
30 грн.
Дорослий квиток
60 грн.
45 грн.
АБОНЕМЕНТИ НА МІСЯЦЬ
Сімейний
(2 дітей + 2 дорослих)
480 грн.
З правом відвідування акватерраріума
Дорослий
160 грн.
З правом відвідування акватерраріума
ЭКСКУРСІЙНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ 
(за групу)
Групи
від 1 до 15 осіб
100 грн.
ЛЬГОТНЕ ВІДВІДУВАННЯ ОРГАНІЗОВАНИМИ ГРУПАМИ
(для груп більш 10 осіб)
Дитячий квиток
(5 - 14 років)
20 грн.
15 грн. 
Дорослий квиток
40 грн.
30 грн. 
 
Право безкоштовного відвідування надається наступним категоріям громадян (при наданні відповідних документів):
- Інвалідам I-II груп
- військовослужбовцям строкової служби
- ветеранам Другої Світової війни
- участикам бойових дій
- багатодітним сім'ям
- дітям-сиротам. 
 
 ПРОГРАМА «СТАНЬ ОПІКУНОМ»
 

Програма «Стань опікуном» дає можливість прийняти участь в житті зоопарку всім тим, кому небайдужа доля дикої природи та благополуччя тварин.
Кожна людина або організація будь-якої форми власності може вибрати улюблену тварину і стати її опікуном або спонсором.
Опікун оплачує річне годування та утримання вибраної тварини. Він отримує іменний сертифікат та річний сімейний абонемент на відвідування зоопарку, а біля загонів і вольєрів з’являться таблички з іменами опікунів.
Спонсор – це людина або організація, яка робить разовий внесок в розмірі не менше 100 грн. Ваше ім’я з’явиться і впродовж року буде знаходитись на табличці спонсорів біля вольєри з твариною, яку ви вибрали.
Докладніше про програму «Стань опікуном» Ви можете дізнатися на сайті Одеського зоопарку: 
WWW.ZOO.UA
 
ЗАХОДИ В ЗООПАРКУ
 

Хід часу спонукає до змін. Сьогодні зоопарк переживає новий період активного росту. В планах по розвитку зоопарку величезний об’єм робіт по будівництву і реконструкції, що дозволить не тільки зробити більш комфортними умови утримання тварин, а й зону відпочинку та розваг відвідувачів. Активну участь в реконструкції зоопарку приймають одесити, котрі масово і з величезним інтересом приймають участь в суботниках зоопарку.
Щорічно в зоопарку проводиться безліч заходів для дітей: екологічні свята та командні змагання, а також заняття в гуртку юних натуралістів. Серед самих пам’ятних свят в 2011році стали: «День слона», під час якого Слониху Венді відвідувачі частували бананами та кавунами; «Візит інопланетного зоопарку», котрий привіз дітям жабу-художницю та черепах-спринтерів; а також «Свято левенят», під час якого всі відвідувачі отримали унікальну можливість погладити справжніх маленьких хижаків і вибрати для них клички. На 2012 рік запланована також безліч цікавих екологічних свят для дорослих та дітей.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
м. Одеса-65007, вул. Новощіпний ряд, 25 (біля «Привозу»)
 

 
Тел. зоопарк (загальні питання):
0 (48) 722-55-89; 0 (482) 344-774

Замовлення екскурсій:
0 (482) 32-62-30
 
Гурток юннатів:
0 (482) 344-773
 
 Web-site: www.zoo.ua
  
 
  
 
 
ДОБРАТИСЬ ДО КУ «ОДЕСЬКИЙ ЗООПАРК»
МОЖНА ВИКОРИСТОВУЮЧИ:
- маршрутні таксі №3, №38, №61, №100, №100а, №115, №115к, №117, №129, №144, №171, №190, №196, №214, №220, №240, №241, №250
- трамваї: №5, №11, №12, №28
- тролейбуси: 1, 10, 8, 7, 11


ЗАВІТАЙТЕ ДО ЗООПАРКУ, ДЕ НА ВАС ЗАВЖДИ ЧЕКАЮТЬ!
Зоопарк працює без вихідних
влітку з 9.00 до 20.00
взимку з 9.00 до 17.00
УВАГА!
Режим роботы зоопарку змінюється щомісячно, що пов’язано з тривалістю світлового дня.

Всю інформацію про Одеський зоопарк Ви можете отримати на офіційному сайті зоопарку :
 
 
 
 
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 

 

 

 

 

 

ОПОВІЩЕННЯ
- перекриття доріг
- відключення
світло / вода / газ

Далі 11 лютого 9:00
апаратна нарада
пряма трансляція

Далі 17 лютого 16:00
концерт «Благословляю все, що було ...»

Далі до 29 березня
закупівля квартир

Далі 28 лютого об 11:00
ВИКОНКОМ

Далі 13 березня о 10:00
СЕСІЯ МІСЬКРАДИ

Далі ГРАФІК ЗАСІДАНЬ
депутатських комісій

Далі Місцеві ініціативи
Збір підписів

Далі
Як поводитися в надзвичайних ситуаціях
Далі ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Отримання компенсації по кредитах на енергозбережні
мероприятия

Далі Графік особистого
прийому громадян
2019 рік

Далі Виставки і ярмарки -
2019

Далі Т А Р И Ф И
Далі ГЕНПЛАН ОДЕСИ
Далі В И Б О Р И
Далі ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ
ІНФОРМАЦІЇ

Далі ЦЕНТР
АДМІНПОСЛУГ

Далі ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ
робота транспорту
інформаційні матеріали

Далі