/ Головна / Парки Одеси

Парки Одеси

Центральний парк культури і відпочинка 

імені Т.Г. Шевченка

 

 

Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка заснований у 1840 р. Його межі проходять по вулицях Маразліївській, Успенській та Лідерсовському бульвару. Курган з Олександрівською колоною частково розташований на місці турецького Хаджибея, а потім і одеської фортеці. Тут розташовані Алея Слави з могилами учасників визволення Одеси від фашистських загарбників і пам'ятником Невідомому матросу з вічним вогнем, пам'ятник Шевченку (з боку вулиці Маразліївської), обеліск воїнам-афганцям. Численні доріжки ведуть до моря, на пляж «Ланжерон». Тут же починається Траса здоров'я. На пляжі «Ланжерон» розташований Дельфінарій. 

 

Фотопрогулянка по парку Шевченка

 

 

 Преображенський парк 


 

 

Преображенський парк (по-старому Ілліча) було відкрито в травні 1937 року. Він побудований на місці Першого християнського цвинтаря, в історичній частині міста.
Парк межує з Молдаванкою і Привозом. До парку прилягає Одеський зоопарк.

 

 

 

Парк культури і відпочинку імені Горького

 

Парк Горького (вул. Космонавтів, 17) - один з наймолодших парків Одеси. Офіційно відкритий в 1973 р. Закладання зеленої зони парку культури і відпочинку імені Горького розпочалося ще в 1961 році комунальним підприємством «Міськзелентрест» та громадськістю міста. Розташований парк по периметру вулиць Космонавтів, Терешкової, Варненської, Генерала Петрова.

 У парку багато атракціонів, майданчиків, гірок та ігрових центрів для дітей, працює кінотеатр, є футбольне поле, каток і тенісні корти. 
 

 

 

Парк  Перемоги

 

Парк Перемоги - парк-пам'ятник садово-паркового мистецтва. Автор - ландшафтний архітектор М. Я. Середа. Загальна площа парку - майже 50 га. Загальна довжина водоймів - 700 м. Штучний ландшафт представлений гірками і ставками, островами, з'єднаними з берегом містками. Серед звичних сосен, кленів і дубів на території росте безліч рідкісних видів дерев, представлених ліванським кедром, ясеневими, тисом ягідним, різними видами ялівцю, гінкго білоба, метасеквойя, грабом, кельрейтерією, черемхою лавровишневими. Серед чагарників - барбарис, спірея, сніжноягідник, кизильник, скумпія шкіряна. Знаходиться в курортному районі Аркадія. Обмежений проспектом Шевченка, вулицею Варламова, вулицею Маршала Говорова, Шампанським провулком.

  

 

 

Дюковський  сад

 

Дюковський сад (вул. Розкидайлівська, 56) - найстаріший одеський парк, який був розбитий за наказом Дюка де Рішельє, як обрамлення його літньої резиденції в 1810 році. Від головного входу веде алея, що перетворюється в сходи з майданчиками, від яких відходять бічні алеї. Внизу продовгуватий ставок (200 на 50 м) з острівцем, який живиться від прісного ключа, що витікає із схилу. Головна алея-сходи веде на велику центральну площу з великим кам'яним павільйоном і ще кількома будівлями за ним, що міняли своє призначення в різний час. 

 

 

Савицький  парк

 

 

Савицький парк (вул. Мельницька, 32б) знаходиться на перетині вулиць Василя Стуса і Дальницької. Колись у цьому районі з назвою Дальні Млини був маєток Савицького із садом і двома ставками. Сад за радянських часів перейменували в парк імені Ленінського комсомолу. У 1984 році парк оголошено парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва. У парку знаходяться літнє кафе, зимове кафе, літній танцмайданчик, спортивно-літній майданчик, ставок. У парку проводяться заходи для відпочинку та розваг дітей і дорослих. 

 

 

Стамбульський  парк

 

 

Відкритий 26 травня 2017 року Стамбульський парк став популярним місцем відпочинку одеситів різного віку і гостей міста. Його відкриття присвячено 20-річчю побратимських відносин Одеси і Стамбула. Це одна з кращих зелених зон відпочинку в Одесі. У парку багато лавок, клумб, є спортивні та дитячі майданчики. Для забезпечення безпеки відпочивальників у парку встановлені камери відеоспостереження. 

 

Фоторепортаж

  

 

 

 


 

Ботаничний  сад

 

 

Одеський Ботанічний сад знаходиться на Французькому бульварі, 48/50. Це сад Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.
Перше дерево тут посадив Олександр Ланжерон, а через кілька років дерева вже давали «насильницьку тінь». Сьогодні в ботанічному саду Одеського національного університету на площі 16 гектарів ростуть понад 3000 видів зелених рослин найрізноманітнішого віку. За 190 років з різних куточків земної кулі зібрано і привезено величезну колекцію.
У парку можна вивчити походження дерев і квітів по табличках біля них. У саду їх безліч. Сюди можна прийти з екскурсією, а можна і самому. 
 

 

 

Міський  сад        

 

 

Міський сад розташований у самому серці Одеси, приєднуючись до головної вулиці міста - Дерибасівської. Це невеликий, але дуже гарний парк-сад з музичним павільйоном-ротондою, де літніми вечорами часто проходять концерти живої музики. Також у Міському саду є мальовничий фонтан, безліч крамничок, пам'ятник Утьосову, скульптура Ільфу і Петрову, і знамените «Дерево кохання» - улюблене місце фотосесій закоханих. Міський сад вважається найпопулярнішим місцем зустрічей і відпочинку в Одесі для місцевих жителів і гостей міста.