03:40:30   |   17 жовтня 2021   |   EN | RU | UA

webcam
Міські програми
Обговорення проектів
Публічні закупівлі
Міжнародне співробітництво
Одеса інвестиційна
Мапа Одеси
Віртуальна Одеса
Кіно про Одесу
Фотоальбом міста
Символіка міста
Театри Одеси
Музеї Одеси
Пам'ятники Одеси
Парки Одеси
Одеський зоопарк
Готелi Одеси
Одеса туристична
Про місто
В допомогу підприємцям
Правова консультація
Одеса в цифрах
Пiдприємства Одеси
Схема руху міського транспорту
Аварійні й довідкові служби
Шукати
Пiдписатися на новини
Результати конкурсу
на право оренди
приміщення
(Апеляційний суд)

Далі ПОВІДОМЛЕННЯ
«Сінтез Ойл»/ оцінка впливу на довкілля

Далі ОГОЛОШЕННЯ
про намір
зміни тарифів

Далі ВАКАНСІЇ
Далі Правила пропуску в будівлю Одеської міськради
Далі/ Головна / Парки Одеси

Парки Одеси

Центральний парк культури і відпочинка 

імені Т.Г. Шевченка

 

 

Центральний парк культури і відпочинку ім. Т. Г. Шевченка заснований у 1840 р. Його межі проходять по вулицях Маразліївській, Успенській та Лідерсовському бульвару. Курган з Олександрівською колоною частково розташований на місці турецького Хаджибея, а потім і одеської фортеці. Тут розташовані Алея Слави з могилами учасників визволення Одеси від фашистських загарбників і пам'ятником Невідомому матросу з вічним вогнем, пам'ятник Шевченку (з боку вулиці Маразліївської), обеліск воїнам-афганцям. Численні доріжки ведуть до моря, на пляж «Ланжерон». Тут же починається Траса здоров'я. На пляжі «Ланжерон» розташований Дельфінарій. 

 

Фотопрогулянка по парку Шевченка

 

 

 Преображенський парк 


 

 

Преображенський парк (по-старому Ілліча) було відкрито в травні 1937 року. Він побудований на місці Першого християнського цвинтаря, в історичній частині міста.
Парк межує з Молдаванкою і Привозом. До парку прилягає Одеський зоопарк.

 

 

 

Парк культури і відпочинку імені Горького

 

Парк Горького (вул. Космонавтів, 17) - один з наймолодших парків Одеси. Офіційно відкритий в 1973 р. Закладання зеленої зони парку культури і відпочинку імені Горького розпочалося ще в 1961 році комунальним підприємством «Міськзелентрест» та громадськістю міста. Розташований парк по периметру вулиць Космонавтів, Терешкової, Варненської, Генерала Петрова.

 У парку багато атракціонів, майданчиків, гірок та ігрових центрів для дітей, працює кінотеатр, є футбольне поле, каток і тенісні корти. 
 

 

 

Парк  Перемоги

 

Парк Перемоги - парк-пам'ятник садово-паркового мистецтва. Автор - ландшафтний архітектор М. Я. Середа. Загальна площа парку - майже 50 га. Загальна довжина водоймів - 700 м. Штучний ландшафт представлений гірками і ставками, островами, з'єднаними з берегом містками. Серед звичних сосен, кленів і дубів на території росте безліч рідкісних видів дерев, представлених ліванським кедром, ясеневими, тисом ягідним, різними видами ялівцю, гінкго білоба, метасеквойя, грабом, кельрейтерією, черемхою лавровишневими. Серед чагарників - барбарис, спірея, сніжноягідник, кизильник, скумпія шкіряна. Знаходиться в курортному районі Аркадія. Обмежений проспектом Шевченка, вулицею Варламова, вулицею Маршала Говорова, Шампанським провулком.

  

 

 

Дюковський  сад

 

Дюковський сад (вул. Розкидайлівська, 56) - найстаріший одеський парк, який був розбитий за наказом Дюка де Рішельє, як обрамлення його літньої резиденції в 1810 році. Від головного входу веде алея, що перетворюється в сходи з майданчиками, від яких відходять бічні алеї. Внизу продовгуватий ставок (200 на 50 м) з острівцем, який живиться від прісного ключа, що витікає із схилу. Головна алея-сходи веде на велику центральну площу з великим кам'яним павільйоном і ще кількома будівлями за ним, що міняли своє призначення в різний час. 

 

 

Савицький  парк

 

 

Савицький парк (вул. Мельницька, 32б) знаходиться на перетині вулиць Василя Стуса і Дальницької. Колись у цьому районі з назвою Дальні Млини був маєток Савицького із садом і двома ставками. Сад за радянських часів перейменували в парк імені Ленінського комсомолу. У 1984 році парк оголошено парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва. У парку знаходяться літнє кафе, зимове кафе, літній танцмайданчик, спортивно-літній майданчик, ставок. У парку проводяться заходи для відпочинку та розваг дітей і дорослих. 

 

 

Стамбульський  парк

 

 

Відкритий 26 травня 2017 року Стамбульський парк став популярним місцем відпочинку одеситів різного віку і гостей міста. Його відкриття присвячено 20-річчю побратимських відносин Одеси і Стамбула. Це одна з кращих зелених зон відпочинку в Одесі. У парку багато лавок, клумб, є спортивні та дитячі майданчики. Для забезпечення безпеки відпочивальників у парку встановлені камери відеоспостереження. 

 

Фоторепортаж

  

 

 

 


 

Ботаничний  сад

 

 

Одеський Ботанічний сад знаходиться на Французькому бульварі, 48/50. Це сад Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова.
Перше дерево тут посадив Олександр Ланжерон, а через кілька років дерева вже давали «насильницьку тінь». Сьогодні в ботанічному саду Одеського національного університету на площі 16 гектарів ростуть понад 3000 видів зелених рослин найрізноманітнішого віку. За 190 років з різних куточків земної кулі зібрано і привезено величезну колекцію.
У парку можна вивчити походження дерев і квітів по табличках біля них. У саду їх безліч. Сюди можна прийти з екскурсією, а можна і самому. 
 

 

 

Міський  сад        

 

 

Міський сад розташований у самому серці Одеси, приєднуючись до головної вулиці міста - Дерибасівської. Це невеликий, але дуже гарний парк-сад з музичним павільйоном-ротондою, де літніми вечорами часто проходять концерти живої музики. Також у Міському саду є мальовничий фонтан, безліч крамничок, пам'ятник Утьосову, скульптура Ільфу і Петрову, і знамените «Дерево кохання» - улюблене місце фотосесій закоханих. Міський сад вважається найпопулярнішим місцем зустрічей і відпочинку в Одесі для місцевих жителів і гостей міста. 
 
 
 
 
ОПОВІЩЕННЯ
- перекриття доріг
- відключення
світло / вода / газ

Далі 11 лютого 9:00
апаратна нарада
пряма трансляція

Далі 17 лютого 16:00
концерт «Благословляю все, що було ...»

Далі до 29 березня
закупівля квартир

Далі 28 лютого об 11:00
ВИКОНКОМ

Далі 13 березня о 10:00
СЕСІЯ МІСЬКРАДИ

Далі ГРАФІК ЗАСІДАНЬ
депутатських комісій

Далі Місцеві ініціативи
Збір підписів

Далі
Як поводитися в надзвичайних ситуаціях
Далі ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Отримання компенсації по кредитах на енергозбережні
мероприятия

Далі Графік особистого
прийому громадян
2019 рік

Далі Виставки і ярмарки -
2019

Далі Т А Р И Ф И
Далі ГЕНПЛАН ОДЕСИ
Далі В И Б О Р И
Далі ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ
ІНФОРМАЦІЇ

Далі ЦЕНТР
АДМІНПОСЛУГ

Далі ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ
робота транспорту
інформаційні матеріали

Далі