/ Главная / Новости / Одеса отримала рейтинг Fitch


Размещено: 12.02.2018 11:23:05

Одеса отримала рейтинг Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло місту Одесі довгостроковий рейтинг дефолту на рівні «В-». Прогноз - стабільний

9 лютого 2018 року міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло місту Одесі довгостроковий рейтинг дефолту на рівні «В-». Прогноз щодо довгострокових рейтингів - стабільний.

До цього рейтинг Fitch присвоїли Одесі у 2008 році. Усі наступні роки заходи для його поновлення не проводилися.

У 2017 році Одеською міською радою відновлено практику співпраці з міжнародними рейтинговими агентствами.

Департаментом економічного розвитку Одеської міської ради був укладений договір з польським офісом Fitch Polska S.A.

4 місяці зайняла спільна робота фахівців департаменту економічного розвитку і департаменту фінансів з підготовки фінансової звітності, детальної економічної інформації і розрахунків різних коефіцієнтів за міжнародними стандартами, необхідних агентству для визначення рейтингу.

Довгостроковий кредитний рейтинг міста на рівні «В-» затверджений на тому ж рівні, що й аналогічний показник для України. Аналітики Fitch Ratings також відзначають, що рейтинг міста обмежений рейтингом України, отже, при поліпшенні показника для всієї країни рейтинг міста автоматично зросте.

Присвоєння кредитного рейтингу від міжнародного рейтингового агентства для міста є не тільки іміджевим чинником, але й тим реальним показником, від якого відштовхуються міжнародні фінансові установи, організації та інвестори при прийнятті рішень про надання фінансування.

«Рейтинг від « великої трійки » визначає доступність і вартість фінансових ресурсів для найважливіших міських проектів», - зазначив директор департаменту економічного розвитку Одеської міської ради Сергій Тетюхін.

«У чинному кредитному договорі з Європейським банком реконструкції та розвитку на придбання 47 тролейбусів на суму 8 000 000 євро визначено шкалу, за якою відсоток за користування позикою визначається відповідно до рейтингу міста. Базова ставка (без рейтингу) - це 7%, а з рейтингом «В-» - це вже 6%. Таким чином, місто щорічно отримає економію в сумі близько 60 000 євро від зниження суми відсотків за користування кредитними коштами», - резюмував С. Тетюхін.

Отримання Одесою рейтингу Fitch на рівні суверенного рейтингу України вкотре доводить, що міська влада демонструє ефективну модель як взаємодії з міжнародними фінансовими інституціями, так і управління фінансовими ресурсами міста.


ДОВІДКА:
Fitch Ratings - американська корпорація, відома як рейтингове агентство. Fitch Ratings, поряд зі Standard & Poor's і Moody's, входить до TOP-3 міжнародних рейтингових агентств. Головне завдання - надання світовим кредитним ринкам незалежних і орієнтованих на перспективу оцінок кредитоспроможності, аналітичних досліджень і даних.

 

 

 Страница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
12.02.2018 11:23

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/news/103664/