/ Главная / Правовая консультация / Головне територіальне управління юстиції в Одеській області

Головне територіальне управління юстиції в Одеській області

Пенсійне законодавство: роз'яснення спеціаліста. Який порядок зарахування пільгового стажу?

Пенсійне законодавство: роз'яснення спеціаліста
Який порядок зарахування пільгового стажу?Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах, затверджено наказом міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383 (далі – Порядок).
Згідно з Порядком під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що були чинними на період роботи особи. При цьому до пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати внесення цієї посади чи професії до Списків.

Список №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах та Список №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах (далі – Списки) були затверджені постановами:
- Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173;
- Кабінету Міністрів СРСР від 26.01.1991 №10;
- Кабінету Міністрів України від 11.03.1994 №162;
- Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 №36.

 
Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №461 було затверджено нові Списки (набула чинності з 03.08.2016), у зв’язку з чим втратила чинність постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 16.01.2003 №36.
Списками, які були чинними до 03.08.2016 (затверджені постановою КМУ від 16.01.2003 №36) і давали право на пільгову пенсію, були передбачені такі роботи. Зокрема, у Списку №1 у розділі І «Гірничі роботи» зазначалися: видобування корисних копалин, геологорозвідувальні роботи, будівництво, реконструкція, технічне переозброєння і капітальний ремонт шахт, рудників, копалень, метрополітенів, підземних каналів, тунелів та інших підземних споруд тощо. В п. 1.1в були передбачені такі професії та посади: керівники шахт, шахтоуправлінь на правах шахт, рудників і копалень; головні енергетики; головні інженери; головні механіки; директори (інші керівники).
Списки, що діють з 03.08.2016, не передбачають зазначені професії. Тож враховуючи п.3 Порядку, до пільгового стажу буде зараховано період цієї роботи до 02.08.2016.
При цьому, під час призначення пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного п’ятирічного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.1992 відповідне право впродовж усього періоду може бути підтверджене за результатами атестації робочого місця.

Який вік виходу на пенсію багатодітних матерів? Чи належать до них жінки, які народили трьох або чотирьох дітей?

Умови призначення пенсій багатодітним матерям визначено абз. 4 п. 3 розділу XV «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Зокрема, право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років мають жінки. Які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, за наявності не менше 15 років страхового стажу.
Жінки, які мають трьох або чотирьох дітей, не належать до тих, кому законодавство надає право на призначення дострокової пенсії за віком.

Чи буде призначено пенсію за стаж, набутий в Іспанії?

Питання призначення пенсії громадянам України, які працювали на території Королівства Іспанія, врегульовано положенням Угоди між Україною і Королівством Іспанія про соціальне забезпечення громадян від 07.10.1996 (далі – Угода).
Угоду укладено за пропорційним принципом фінансування пенсій, згідно з яким кожна сторона призначає і виплачує пенсію за страховий стаж, набутий на своїй території.
Водночас для визначення права на пенсію беруть до уваги також страховий стаж, набутий на території іншої договірної сторони.
Для розгляду питання щодо призначення пенсії компетентні органи України та Королівства Іспанія обмінюються формулярами зв’язку й надсилають одна одній підтвердження страхового стажу.


Страница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
08.12.2016 12:19

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/legal_advice/90812/