10:05:55   |   11 августа 2020   |   EN | RU | UA

webcam
Городские программы
Регуляторная политика
Публичные закупки
Международное сотрудничество
Одесса инвестиционная
Карта Одессы
Виртуальная Одесса
Кино об Одессе
Фотоальбом города
Городская символика
Театры Одессы
Музеи Одессы
Памятники Одессы
Парки Одессы
Одесский зоопарк
Гостиницы Одессы
Одесса туристическая
О городе
В помощь предпринимателям
Правовая консультация
Одесса в цифрах
Предприятия Одессы
Городской транспорт, схема
движения
Аварийные и справочные службы
Искать
Подписаться на новости
Результаты конкурса
на право аренды
помещения
(Аппеляционный суд)

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
об электронном
аукционе

Далее Правила пропускного
режима в здание
Одесского горсовета

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
о намерении
изменения тарифов

Далее ВАКАНСИИ
Далее/ Главная / Управления и отделы / ОТЧЕТ Службы по делам детей за 2015 год

ОТЧЕТ Службы по делам детей за 2015 год

Служба у справах дітей Одеської міської ради
Служба по делам детей Одесского городского совета
65026, г. Одесса, ул. Дерибасовская, 8
Тел.: 724-80-54, 724-35-71
ssd@omr.odessa.ua  


ЗВІТ
служби у справах дітей Одеської міської ради
за підсумками роботи у 2015 році
 
Протягом 2015 року робота служби у справах дітей Одеської міської ради була спрямована на реалізацію Законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 24.01.1995 р. № 20/95 – ВР, «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 р. № 2342-І/, Указу Президента України від 16 грудня 2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», Указу Президента Україні від 1 червня 2013 року №312 «Про додаткові заходи із забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей», постанов Кабінету Міністрів України «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» від 24.09.08 р. № 866, «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей» від 8 жовтня № 905, розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.10.2009 р. № 1263-р «Про затвердження плану заходів з виконання у 2010 році Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року», Міської програми виконання «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 21.12.2012 р. №2446-VI, Міської програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2015 рік, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 10.06.2015 р. № 6711- VI, Плану заходів з попередження злочинності та правопорушень у дитячо-підлітковому середовищі на період до 2016 року, затвердженого рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.09.2013 р. №373.
               
І. Попередження злочинності та правопорушень
у дитячо-підлітковому середовищі
 
На виконання рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 26.09.2013 р. №373 «Про затвердження Плану заходів з попередження злочинності та правопорушень у дитячо-підлітковому середовищі на період до 2016 року» служба у справах дітей здійснювала певну роботу з профілактики правопорушень у дитячо-підлітковому середовищі.
На початок навчального рокуслужба у справах дітей Одеської міської ради отримала від департаменту освіти та науки Одеської міської ради інформацію про учнів, які не відвідують заклади без поважних причин, та залишають місце постійного проживання.
 Станом на 05.09.2015 року до навчання не приступило 18 учнів, з них:
-   місце проживання родини невідомо – 11;
-   відсутність контролю – 7.
 Закладами освіти вжито необхідні спільні із ССД та КМСД заходи щодо повернення таких учнів до навчання, а саме: відвідування родин учнів вдома, проведення індивідуальної роботи з дітьми та їх батьками; направлення листів до правоохоронних органів, розшукові заходи (листування з правоохоронними органами, органами управління освітою інших областей і міст України). Завдяки спільній роботі ССД, КМСД та навчальних закладів з початку 2015-2016 рр. до навчання повернуто 14 учнів.
 
Протягом 2015 року за даними СКМСД ОМУ ГУМВС України в Одеській області станом на 30.12.2015 року надано інформацію:
-   кількість злочинів, які були скоєні неповнолітніми – 130;
-   кількість неповнолітніх, які скоїли злочини – 89;
-   кількість протоколів, складених за адміністративні правопорушення – 885.
           Всі неповнолітні, які скоїли правопорушення, перебувають на обліку в територіальних відділах служби у справах дітей Одеської міської ради, з ними спеціалісти ССД проводять відповідну профілактичну роботу.
Аналіз причин поширення дитячої бездоглядності, бродяжництва, скоєння злочинів, проведений службою у справах дітей Одеської міської ради показав, що основною причиною є недостатній контроль з боку батьків неповнолітніх.
Станом на 25.12.2015 року секторами кримінальної міліції у справах дітей ОМУ ГУМВС України в Одеській області було складено адміністративних протоколів за статтею 184 КУпАП України – 1265 протоколів («Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»).
Упродовж 2015 року службою у справах дітей Одеської міської ради було проведено 256 рейдів з профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, в ході яких було виявлено 135 дітей, з них до КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області» було влаштовано 69 дітей, повернено в сім’ю – 66 дітей.

Службою проводились круглі столи, бесіди з метою попередження правопорушень.

З метою захисту прав дітей, виявлення та попередження протиправних дій у дитячому середовищі, злочинності та несвідомого завдання шкоди своєму здоров'ю, асоціальної поведінки, профілактики шкідливих звичок, службою у справах дітей Одеської міської ради спільно з кримінальною міліцією у справах дітей ОМУ ГУМВС України в Одеській області проведено рейди в районах міста Одеси, в ході яких перевірено 73 торгових об'єкта, які розташовані недалеко від шкіл та реалізують алкогольну та тютюнову продукцію.
Станом на 25.12.2015 року щодо недобросовісних продавців правоохоронцями спільно з спеціалістами служби у справах дітей Одеської міської ради було складено 47 протоколів за статтею 156 («Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами») КУпАП України, притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 175-1 КУпАП України («Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях») 698 неповнолітніх.
Припинена торгівля тютюновими виробами у поштучний роздріб в місцях продажу, розташованих: між Одеською ЗОШ №72 (вул. Ільфа і Петрова, 15а) та Одеською ЗОШ №80 (вул. Ільфа і Петрова, 13/1); між Одеською ЗОШ №27 та економічним ліцеєм (вул. Люстдорфська дорога, 33); між Одеським НВК №84 та гімназією №9 (пр. Ак. Глушка, 1/6); біля Одеського ДНЗ «Ясла-садок» №80 (вул. Шишкіна, 50/3Г).
Згідно з повідомленнями відділів освіти райадміністрацій за результатами проведених рейдів більш точок збуту тютюнових виробів у поштучний роздріб біля навчальних закладів комунальної власності територіальної громади м.Одеси не виявлено.
 
 
ІІ. Соціальний захист дітей, які перебувають у складних
життєвих обставинах
 
         З метою попередження соціального сирітства, вилучення дітей з сім’ї та подальшого позбавлення батьків або одного з них батьківських прав службою вживаються заходи по своєчасному виявленню сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, та наданню їм всебічної допомоги.
Так,у 2015 році спеціалістами служби у справах дітей Одеської міської ради спільно з фахівцями із соціальної роботи ОМЦСССДМ та кримінальної поліції проводились рейди в сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах. Станом на 01.01.2016 року на зазначеному обліку перебувало 300 дітей, з них:
- 262 (87%) у зв’язку з невиконанням батьками своїх обов’язків;
- 8 постраждали від насильства в родині;
- 3 схильні до бродяжництва;
- 27 прибули на територію м. Одеси із зони АТО.
Завдяки своєчасному виявленню дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та роботі з їх батьками загальна кількість дітей на обліку у порівнянні з 2014 роком знизилась на 43 дитини.
Службою у справах дітей Одеської міської ради проводиться постійна роз’яснювальна робота серед дітей щодо їх прав та дій у разі вчинення стосовно них насильства в сім’ї або реальної загрозі його вчинення.
В межах своїх повноважень, службою вживаються заходи щодо захисту прав та законних інтересів дітей, які залишилися без піклування батьків: відновлюються їх документи, готуються документи для вирішення питання про тимчасове влаштування таких дітей до дитячих закладів на повне державне забезпечення, та, у разі необхідності, надання цим дітям відповідного юридичного статусу, або вирішуються питання про повернення дітей на виховання в родину.
На виконання Міської програми «Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року службою у справах дітей Одеської міської ради організовані тренінги для (витрачено 39,0 тис.грн.):
- працівників служби у справах дітей Одеської міської ради з метою розширення їх обізнаності в питаннях щодо спілкування з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах;
- дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа з метою формування навиків подолання труднощів при вступі у доросле життя;
- соціальних працівників, соціальних педагогів та психологів щодо надання допомоги дітям, які опинились у складних життєвих обставинах;
- для батьків, які опинились у складних життєвих обставинах, щодо подолання проблем у їх родинах.
 
У зв’язку з тим, що кількість дітей у м.Одесі, які потребують соціального захисту, значно зменшилась, у 2015 році пройшла реорганізація 2 закладів соціального захисту дітей.
Рішенням Одеської міської ради від 21.01.2015 року № 6264-VІ «Про зміни в системі дитячих спеціалізованих закладів соціальної спрямованості до міської ради та реорганізацію комунальної установи «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» було прийнято рішення припинити діяльність комунальної установи «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей», розташованої за адресою: 65059, м. Одеса, вул. Краснова, 3-В, шляхом реорганізації через приєднання до комунальної установи «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області», розташованої за адресою: 65080, м. Одеса, вул. Валентини Терешкової, 12-а.
В КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області» на довготривалому (стаціонарному) та денному перебуванні може перебувати 90 дітей.
Протягом 2015 року в КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області» реабілітацію пройшло 188 дітей, з яких:
- 68 (47%) дітей повернуто на виховання батькам;
- 14 дітей влаштовані під опіку, піклування;
- 2 дітей влаштовані в прийомні сім’ї;
- 24 дитини влаштовані в дитячі заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на повне державне забезпечення;
- 3 дітей переведені в інші заклади соціального захисту
В 2015 році на ремонтні роботи в КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області» з міського бюджету були виділені кошти у розмірі 921,8 тис. грн.
Рішенням Одеської міської ради від 19.04.2012 р. №1920-VI створено КУ «Соціальний гуртожиток для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» на 80 місць, станом на 01.01.2016 року в гуртожитку проживає 47 осіб (станом на 01.01.2015 року – 37 осіб).
 
Рішенням виконкому Одеської міської ради від 21.06.2012 року №236 створена комісія з питань захисту прав дітей у м.Одесі, на засіданнях якої у 2015 році були розглянуті наступні питання:
- про доцільність повернення дитини на виховання батькам або одному з них – 4;
- про визначення місця проживання -1;
- про вилучення дітей із родини в зв’язку із загрозою життю та здоров’ю – 2;
- про участь бабусі та дідуся у вихованні дитини -1;
- про захист житлових прав дітей – 3;
- про доцільність позбавлення батьківських прав – 2;
- про доцільність призначення опіки – 1;
- про доцільність припинення опіки, піклування -2;
- про взаємодію органів виконавчої влади з питань соціального захисту дітей – 2 та інші питання.
 
 
ІІІ. Реалізації державної політики з розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Станом на 01.01.2016 року на первинному обліку служби у справах дітей Одеської міської ради перебуває 1275 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2015 році поставлено на первинний облік 210 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування,  наданий 201 дитині.
Станом на 01.01.2016 року в службі у справах дітей Одеської міської ради на обліку дітей, які можуть бути усиновленими, перебуває 229 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У результаті вжитих службою у справах дітей Одеської міської ради заходів з розвитку сімейних форм виховання станом на 01.01. 2016 року сімейними формами виховання охоплено 1053 дитини (85,9%).
У 2015 році на території міста Одеса усиновлено 85 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 62 дитини усиновлені громадянами України. Кількість дітей, усиновлених іноземцями, поступово знижується. За підсумками 2015 року іноземними громадянами усиновлено 23 дитини, що складає 27% від загальної кількості усиновлених дітей.
Під опікою, піклуванням перебуває 1037 дітей, у 2015 році передано під опіку, піклування - 136 дітей. Упродовж 2015 року на облік кандидатів в усиновлювачі поставлено 68 пар та одиноких громадян.
 
У м. Одесі функціонує 5 дитячих будинків сімейного типу та 17 прийомних сімей, у 2015 році до ДБСТ влаштовано 6 дітей. На 01.01.2016 року на вихованні та утриманні в ДБСТ перебуває 40 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а в прийомних сім’ях виховується 26 дітей зазначеної категорії (2 родини із зони проведення АТО, в яких виховується 3 дітей).
Службою у справах дітей Одеської міської ради були вжиті заходи для підготовки дітей з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу до наступного навчального року, а саме: були закуплені ранці та шкільне приладдя на суму 56,0 тис.грн.
Також, вищезазначеним родинам головою Одеської міської ради було вручено 21 сертифікат (для прийомних сімей – на 500 грн., для дитячих будинків сімейного типу – на 1000 грн.) для придбання необхідних товарів (витрачено 13 тис.грн.).
З метою інформування громадян, службою у справах дітей Одеської міської ради були розроблені та роздруковані брошури та календарі з інформацією щодо влаштування дітей на виховання у родини громадян України (витрачено 10 тис.грн.).
Забезпечено право на спільне з братами та сестрами проживання, за умов влаштування до сімейних форм виховання, 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Здійснено нагляд щодо умов проживання та виховання дітей у 209 сім’ях усиновлювачів.
 
На базі обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли навчання 29 сімей/осіб - потенційних опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів.
У місті спостерігається тенденція щодо зменшення кількості дітей, влаштованих до дитячих державних закладів на повне державне забезпечення. Якщо у 2011 році до дитячих будинків, інтернатів влаштовано 129 дітей, у 2012 р.- 114, у 2013 р. - 71 дитина, у 2014 році 82 дитини, а у 2015 році – 64 дитини, що дозволяє сподіватись на вчасне виконання державної програми по реформуванню  інтернатних закладів.
 
ІV. Захист житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
 
Службою у справах дітей Одеської міської ради здійснюється постійний контроль за дотриманням житлових і майнових прав дітей, а саме:
- ведення житлового реєстру із внесенням даних до Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти»;
- контроль за своєчасною постановкою на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку, права на житло, яких було порушено;
- постійний контроль за виконанням опікунами, прийомними батьками, батьками-вихователями та державними опікунами обов’язків по збереженню майна, житла та права на користування житлом дітей, які перебувають під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та державних закладах на повному державному забезпеченні.
З метою закупівлі квартир в засобах масової інформації (офіційний сайт м. Одеса, сайт УКБ, газета «Одеський вісник») було розміщено оголошення про закупівлю квартир.
Станом на листопад 2015 р. на адресу управління капітального будівництва Одеської міської ради надійшли дві пропозиції:
- однокімнатна квартира загальною площею 32,8 кв.м за ціною 
1 300 000,00 грн.;
- однокімнатна квартира загальною площею 30,5 кв.м за ціною 
775 000,00 грн.
         З метою визначення доцільності придбання вищезазначених квартир для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, питання розглядалось постійними комісіями Одеської міської ради: з питань планування, бюджету та фінансів, із соціальної політики та праці, з освіти, спорту, культури і туризму.
В стадії затвердження міська програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2016-2017 роки.
 
V. Робота з багатодітними сім’ями
 
Станом на 01.01.2016 року в службі у справах дітей Одеської міської ради перебуває на обліку 3864 багатодітних сімей, в яких виховується 12486 дітей. Протягом 2015 року на облік багатодітних сімей було поставлено 646 родин,  в яких виховується 1970 дітей.
Рішенням Одеської міської ради від 24.12.2014 року №6002-VІ затверджена Міська цільова програма надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним верствам населення, серед яких є така послуга, як надання матеріальної допомоги для проведення будівельних робіт в приміщеннях, будинках багатодітних сімей. Реалізація даного проекту розпочалась у 2015 році. 
Бюджетом м. Одеси на 2015 рік були передбачені цільові асигнування обсягом 1 млн. грн. для надання багатодітним батькам матеріальної допомоги на капітальний/поточний ремонт житла. Завдяки цій програмі у 2015 році 28 багатодітних родин отримали допомогу на покупку будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт та поліпшали свої умови проживання.
 
Розпорядженням міського голови від 16.06.2015 року № 532 створено робочу групу з питань забезпечення прав багатодітних сімей та отримання передбачених законодавством пільг.
За результатами засідань робочої групи багатодітним сім'ям було забезпечено:
- пільговий проїзд дітей і одного з батьків, який супроводжує дітей в громадському транспорті м. Одеси;
- пільгові заняття для дітей з багатодітних сімей у позашкільних гуртках і спортивних школах, а також в приватних спортивних клубах для дітей і для їх батьків;
- позачерговий прийом багатодітних сімей в усіх виконавчих органах, комунальних закладах;
- створення при районних адміністраціях робочих груп із забезпечення прав багатодітних сімей та отримання передбачених законодавством пільг з включенням до вказаних робочих груп представників Одеського міського центру соціальних послуг для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей Одеської міської ради, відділів районних адміністрацій і представників громадських організацій багатодітних сімей.
 
Співробітники служби у справах дітей Одеської міської ради прийняли участь у 476 засіданнях суду з питань соціального захисту дітей.
         Керівництво та спеціалісти служби у справах дітей Одеської міської ради ведуть прийом громадян з питань, віднесених до діяльності служби, та забезпечують оперативне іх вирішення. У 2015 році службою у справах дітей Одеської міської ради розглянуто 2530 звернень громадян, з них:
-         з питань, віднесених до соціального захисту дітей, - 165;
-         з питань охоплення дітей сімейними формами виховання – 149;
-         з питань усиновлення – 257;
-         щодо позбавлення батьківських прав – 277;
-         щодо спорів між батьками щодо участі у вихованні дитини та визначення місця проживання дитини – 165;
-         щодо захисту житлових та майнових прав дітей – 58;
-         щодо здійснення правочинів щодо нерухомого майна – 307;
-         щодо влаштування дітей до КУ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей Одеської міської ради Одеської області» - 25;
-         з питань роботи з багатодітними родинами - 941;
- з інших питань, віднесених до діяльності служби у справах дітей Одеської міської ради, - 186.
 
  
 
Начальник служби                                            І.В. Дамаскіна
 
 
АДМИНУСЛУГИ
Далее РЕГИСТРАЦИЯ
В ОДЕССЕ

Далее

ОПОВЕЩЕНИЯ
- перекрытие дорог
- отключение
свет / вода / газ

Далее 11 февраля 09:00
аппаратное совещание
прямая трансляция

Далее 8 февраля 15.00
«Дерибасовская 
угол Ришельевской»

Далее 8 февраля 15:00
кают-компания
«Морская библиотека»

Далее до 29 марта
закупка квартир

Далее 17 февраля 16:00
концерт «Благословляю все, что было…»

Далее Конкурс «Творча молодь 
Одещини 2019»
прием заявок
до 11 марта
Далее 28 февраля в 11:00
ИСПОЛКОМ

Далее до 9 февраля 
выставка 
Г. Крижевского
"Влюбленный в жизнь"

Далее 13 марта в 10:00
СЕССИЯ ГОРСОВЕТА

Далее ГРАФИК ЗАСЕДАНИЙ 
депутатских комиссий

Далее с 7 по 8 сентября 
«Oceanman Odessa-2019»

Далее Местные инициативы
Сбор подписей

Далее
ВЫБОРЫ
Далее ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ в чрезвычайных ситуациях
Далее ЦЕНТР ЗАНЯТОСТИ
ТРУДОУСТРОЙСТВО
переподготовка кадров

Далее Г Р А Ф И К
приема граждан
2019 год

Далее МЕСТНЫЕ НАЛОГИ
2019

Далее ОСМД ОДЕССЫ
Далее Разработка концепции развития Центрального исторического ареала Одессы
Далее Выставки и ярмарки
в 2019 году

Далее ГЕНПЛАН ОДЕССЫ
Далее ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ
Получение компенсации по кредитам
на энергосберегающие
мероприятия

Далее Реестр общественных и благотворительных организаций г. Одессы
Далее ДОСТУП К ПУБЛИЧНОЙ ИНФОРМАЦИИ
Далее ЛИЦАМ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ
работа транспорта,
информационные материалы

Далее Молодежный совет
Далее Т А Р И Ф Ы
Далее Пенсионный фонд Украины в районах Одессы
Далее