/ Главная / Нормативные акты / Решения горсовета / № 622-V от 30.11.2006

№ 622-V от 30.11.2006

О рассмотрении протеста прокурора г. Одессы /установления границ земельного участка и передачу в частную собственность../

Рішення
Одеської міської ради
№ 622-V від 30.11.2006


Про розгляд протесту прокурора міста Одеси від 28.11.2006 року № 112/07-06 на рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 240-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу у приватну власність гр. Красюку Л. П. земельної ділянки площею 0,0925 га, за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна,2, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель» 

Прокурором міста Одеси 28.11.2006 року внесено протест № 112/07-06 на рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 240-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу у приватну власність гр. Красюку Л. П. земельної ділянки площею 0,0925 га, за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна,2, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель». 
Прокурор міста вважає, що вказане рішення прийняте з порушенням вимог чинного законодавства України і підлягає скасуванню з таких підстав. 
Рішенням Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 240-V затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу у приватну власність гр. Красюку Л. П. земельної ділянки площею 0,0925 га, за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна, 2 для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель. 

Відповідно до пункту 9 статті 118 Земельного Кодексу України проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування. 
 До того ж, пунктом 2.3. розділу 2 Положення 1 про порядок надання земельних ділянок у користування, передачу їх у власність, оформлення права власності (користування) на землю фізичним особам, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 29.06.1999 року № 136-ІІІ встановлено, що у разі зміни площі або меж земельної ділянки (стосовно раніше наданих) додаткова земельна ділянка, оформлюється у порядку відведення при наявності висновків відповідних служб міста, управління архітектури та містобудування, органів санепідемстанції, управління екологічної безпеки, управління земельних ресурсів, а у разі необхідності – управління інженерного захисту території. 
Проте, технічна документація із землеустрою не була узгоджена з природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами. 
До того ж, прокурор міста вважає, що рішенням Одеської міської ради необґрунтовано визначено розмір земельної ділянки, що передається у власність гр. Красюку Л. П. 
Так, пунктом 5 Постанови Верховної Ради Української РСР «Про земельну реформу» передача земель у приватну власність, а також надання їх у користування громадянам у ході земельної реформи та закріплення їх прав власності або користування землею здійснюється в порядку, встановленому Земельним кодексом України. 
Згідно зі статтею 118 Земельного кодексу України надання громадянам земельних ділянок здійснюється в порядку відведення. 
Крім того, пунктом 8 Постанови Верховної Ради України «Про прискорення земельної реформи та приватизацію землі» передбачено, що громадяни, яким були надані у встановленому порядку земельні ділянки у довічне успадковане або постійне володіння, зберігають свої права на використання цих земельних ділянок до оформлення права власності або землекористування відповідно до Земельного кодексу України. 
Проте, перевіркою прокуратури встановлено: що технічні матеріали та документи, що підтверджують розмір земельної ділянки, яка передається у приватну власність гр. Красюку Л. П., не відповідають вимогам законодавства. 
Згідно з рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих від 05.11.1953 року № 1269 «Про відведення земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво» та договором про передачу в безстрокове користування земельної ділянки від 09.06.1954 року, гр. Обозному Д. М. було надано земельну ділянку, площею 1612 кв. м., за адресою: м. Одеса, пров. Північний, 1, запланованого масиву, для індивідуального жилого будівництва. На підставі договору купівлі-продажу від 16.07.1962 року (реєстр. ОМБТІ та РОН № 626 стор.120 кн. 125 від 20.02.1968 року) гр. Обозний продав гр. гр. Красюку Л. П., Стебловському В.В., в рівних частках кожному, незакінчене будівництвом домоволодіння за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна, 2 (колишній пров. Північний). 
Здійснивши аналіз документів, Одеська міська рада дійшла висновків, що, на теперішній час, у наявності є лише правовстановлюючі документи на земельну ділянку, площею 1612 кв. м., а земельна ділянка площею 241 кв. м. була надана у тимчасове користування. У подальшому рішення органів місцевого самоврядування про надання гр. Обозному земельної ділянки площею 241 кв. м., у порядку відведення земельної ділянки, не приймалося. 
Проте, у ході перевірки стало відомо, що гр. Красюку Л. П. передається у власність земельна ділянка з урахуванням площі у 241 кв. м., що була надана лише у тимчасове користування. 
Одеська міська рада погоджується з доводами прокуратури міста про те, що у разі передачі у приватну власність гр. Красюку Л. П. земельної ділянки площею 0,0925 га, за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна,2, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель необхідно було розробляти проект відведення земельної ділянки та погоджувати його з усіма відповідними службами. 
Враховуючи викладене, рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 240-V прийняте з порушенням вимог земельного законодавства, яке регулює порядок відведення земельної ділянки, проведення інвентаризації земель та затвердження технічної документації. 
Враховуючи викладене, керуючись ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Одеська міська рада:

ВИРІШИЛА:

1. Задовольнити протест прокурора міста Одеси від 26.09.2006 року № 112/07-06 на рішення Одеської міської ради від 27.06.2006 року № 240-V «Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та передачу у приватну власність гр. Красюку Л. П. земельної ділянки площею 0,0925 га, за адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна,2, для будівництва та обслуговування житлового будинку і господарських будівель».

2. Про прийняте рішення повідомити прокурора міста Одеси.


Міський голова                                             Е. Гурвіц

 

 

 Страница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
12.12.2006 13:37

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/council/4729/