/ Главная / Нормативные акты / Решения горсовета / № 621-V от 30.11.2006

№ 621-V от 30.11.2006

О рассмотрении протеста прокурора /О перечне объектов коммунальной собственности территориальной громады г. Одессы, которые подлежат приватизации и отчуждению в 2006 году/

Рішення
Одеської міської ради
№ 621-V від 30.11.2006


Про розгляд протесту прокурора на рішення Одеської міської ради від 06.03.2006 p. № 5293-IV «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси, що підлягають приватизації та відчуженню у 2006 році, та внесення змін до рішень Одеської міської ради» 

До Одеської міської ради надійшов протест Прокурора міста Одеси на рішення Одеської міської ради від 06.03.2006 p. № 5293-IV «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси, що підлягають приватизації та відчуженню у 2006 році, та внесення змін до рішень Одеської міської ради», згідно з яким до переліку об'єктів, що підлягають відчуженню, включено приміщення підвалу, площею 24 кв. м., на проспекті Гагаріна, 13 в місті Одесі. 
На думку прокурора зазначене рішення суперечить вимогам чинного законодавства і підлягає приведению у відповідність з вимогами чинного законодавства з таких підстав. 
Перевіркою прокуратури встановлено, що на проспекту Гагаріна, 13, в місті Одеса розташований багатоквартирний жилий будинок. Вказане нежиле підвальне приміщення площею 24 кв. м. є допоміжним. 
Згідно з ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоповерхових будинків є співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного обладнання, елементів зовнішнього благоустрою. Допоміжні приміщення (кладовики, сараї і т. ін.) передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо приватизації не підлягають. 
Також, рішенням Конституційного суду України від 02.03.2004 р. № 4-рп/2004 передбачено, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовики, горища, колясочні і т. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема, створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. 
Таким чином, допоміжне підвальне приміщення площею 24 кв. м. на проспекті Гагаріна, 13, є спільною власністю власників квартир багатоповерхового будинку за вищевизначеною адресою. 
Відповідно до ст. 55 Закону України «Про власність» власник не може бути позбавлений права на своє майно, крім випадків, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України. 
Спираючись на наведені факти, прокурор просить рішення Одеської міської ради від 06.03.2006 p. № 5293-1V «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси, що підлягають приватизації та відчуженню у 2006 році, та внесення змін до рішень Одеської міської ради» привести у відповідність з вимогами чинного законодавства шляхом виключення з переліку об'єктів, що підлягають приватизації та відчуженню, приміщення підвалу площею 24 кв. м. на проспекті Гагаріна, 13, у місті Одесі. 
Здійснивши ретельний аналіз питань, порушених у протесті прокурора, встановлено, що посилання прокурора на ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» не є обґрунтованим. 
Згідно з інформацією, наданою КП «ДЕЗ «Фонтанське», напівпідвальне приміщення, розташоване за адресою: м. Одеса, пр-кт Гагаріна, 13, є нежилим, до допоміжних приміщень не відноситься.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» нежиле приміщення – це приміщення, що належить до житлового комплексу, але не відноситься до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин. 
До того ж, ДБН. Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення. В.2.2-15-2005, затверджені наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 18.05.2005 р. № 80, визначають поняття «нежитлового приміщення», під яким розуміється приміщення в структурі житлового будинку, що не відноситься до житлового фонду, та є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин. 
Таким чином, оскільки напівпідвальне приміщення за адресою: м. Одеса, просп. Гагаріна, 13, є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин, посилання прокуратури на положення Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду», а також рішення Конституційного суду України від 02.03.2004 р. № 4-рп/2004 вбачається безпредметним, оскільки ці норми розповсюджуються на допоміжні приміщення будинку, технічне обладнання, елементи благоустрою. 
Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Одеська міська рада


ВИРІШИЛА:

1. Відхилити протест прокурора міста Одеси на рішення Одеської міської ради від 06.03.2006 p. № 5293-IV «Про перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади м. Одеси, що підлягають приватизації та відчуженню у 2006 році, та внесення змін до рішень Одеської міської ради».


2. Про прийняте рішення повідомити прокурора міста Одеси. 


3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Одеської міської ради з комунальної власності.


Міський голова                                     Е. ГурвіцСтраница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
12.12.2006 13:32

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/council/4728/