/ Главная / Нормативные акты / Решения горсовета / №329-V от 29.09.06г.

№329-V от 29.09.06г.

О Программе установки приборов учета холодной и горячей воды в квартирах малообеспеченных и льготных слоев населения г. Одессы в 2006-2010 годах.  

Рішення
Одеської міської ради
№329-V від 29.09.06р.
 
Про Програму встановлення приладів обліку холодної та гарячої води в квартирах       
малозабезпечених та пільгових верств населення міста Одеси у 2006-2010 p.p.
Відповідно до п/п 22 п. 1 ст. 26, ст. 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", з метою реалізації державної «Програми енергозбереження» та впровадження заходів з захисту соціально незахищених верств населення у 2006-2010 p.p., Одеська міська рада
 
ВИРІШИЛА:
 
1. Затвердити Програму встановлення приладів обліку холодної та гарячої води в квартирах малозабезпечених та пільгових верств населення міста Одеси у 2006-2010 p.p. (додається).
2. Управлінню фінансів Одеської міської ради щороку враховувати в бюджеті міста Одеси обсяг зазначеної Програми.
3. Директору комунального підприємства Одеської міської ради «Сервісний центр» забезпечити реалізацію Програми.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з житлово-комунального господарства та тарифної політики.
  
Міський голова                         Е. Гурвіц
 
Додаток до рішення
Одеської міської ради
№ 229-V від 29.09.2006р.
ПРОГРАМА
встановлення приладів обліку холодної та гарячої води
в квартирах малозабезпечених та пільгових верств населення
міста Одеси на 2006-2010 роки
 
І. Введення
В м. Одесі нараховується біля 50,0 тис. будинків державної та комунальної власності, рівень санітарно-технічного оснащення яких характеризується наступними показниками:
-холодною водою та каналізацією обладнані 92,3% будинків;
-гарячою водою - 75,8%;
-центральним опаленням - 87,7 %.
Одним з цінніших ресурсів на землі, як відомо, є вода. Для динамічного розвитку будь якого міста крім інших засобів також важливо наявність джерел водопостачання. Одеський регіон має незначні запаси води, тому економне та раціональне використання наявних ресурсів дуже важливе.
Основними споживачами води в м. Одесі є населення, на долю якого випадає 69% загального споживання. Бюджетні організації поживають 15,9%, а інші підприємства - 15,1%.
Добовий обсяг подачі води на потреби міста досягає 0,5 млн. м3. Однак, спостереження свідчать про те, що значні обсяги (більш третини) очищеної води втрачаються у водорозподільної мережі та у внутрішньобудинкових приладах.
Цілодобове нормативне споживання води на одну особу в м. Одесі становить 350 л води, в той час як у м. Барселона (Іспанія) - 106 л, м. Амстердам (Нідерланди) - 100 л, м. Антверпен (Бельгія) - 85 л.
Досвід встановлення контрольних будинкових приладів обліку водоспоживання свідчить про те, що фактичні витрати води в 1,57 разів вищі нормативних розрахунків, а в деяких будинках витрати складають до 900 л на особу. Обстеження таких будинків показало, що в третині квартир мало місце протікання кранів та зливних баків унітазів. Як що врахувати те, що через несправний кран за добу може витекти до 12 тис. л води, то струмінь з товщиною у сірник приводить до втрати 500 л води на добу.
За висновками фахівців, збитки через нераціональне споживання води населенням складають 57-76%.
При цьому досвід встановлення квартирних приладів обліку свідчить про те, що при справних внутрішньобудинкових приладах добове споживання води на одну особу вдвічі нижче за встановлену норму. Сам факт наявності квартирного обліку води стимулює населення до раціонального використання такого цінного природного ресурсу як вода.
 
II. Концепція та мета Програми
В умовах гострої нестачі енергоресурсів та постійного зростання їх вартості, економія енергоресурсів - важлива задача, які необхідно вирішувати негайно.
З метою вирішення існуючої проблеми дефіциту енергоресурсів Кабінетом Міністрів України було прийнято 27.11.1995р. Постанову №947 «Про поетапне обладнання наявного житлового фонду приладами обліку та регулювання споживання води і теплової енергії на період 1995-2007 роки» з наступним внесенням змін 19.11.1998р. та 25.12.2002 року.
Програма встановлення приладів обліку холодної та гарячої води деяким верствам населення міста Одеси (далі Програма) є частиною державної «Програми енергозбереження».
III. Завдання
Основним завданням Програми встановлення приладів обліку холодної та гарячої води деяким верствам населення міста Одеси є встановлення приладів обліку холодної та гарячої води інвалідам Великої вітчизняної війни, учасникам бойових дій та ветеранам війни, які відповідно до законодавства України мають право щодо отримання пільг на житлово-комунальні послуги, а також вдовам військовослужбовців, які загинули в Афганістані (далі пільгова категорія), а також малозабезпеченим громадянам, які перебувають на обліку в службах праці та соціального захисту населення м. Одеси (малозабезпечена категорія).
За даними управління праці та соціального захисту населення на обліку перебувають 100,0 тис. сімей малозабезпеченої та пільгової категорії.
Протягом 2002-2005 років за рахунок коштів міського бюджету встановлено 14531 лічильник води малозабезпеченим та пільговим категоріям населення.
Кількість звернень громадян зазначених категорій підтверджує необхідність продовження встановлення приладів обліку гарячої та холодної води в квартирах малозабезпеченої та пільгової категорії громадян у 2006-2007 роках. Станом на 01.01.2006 року згідно наданих заявок потребують встановлення приладів обліку холодної та гарячої води:
      5347 сімей інвалідів Великої Вітчизняної війни;
      4635 сімей учасників бойових дій;
      4325 сімей ветеранів війни, «діти війни», які відповідно до законодавства України мають право щодо отримання пільг на житлово-комунальні послуги;
      5612 сімей малозабезпечених громадян, які перебувають на обліку в службах праці та соціального захисту населення м. Одеси.
Крім проблеми встановлення приладів обліку, існує також проблема періодичної метрологічної повірки.
Згідно Положення про метрологію, період метрологічної повірки встановлено 3 роки. На 01.01.2006 року періодичну повірку потребувало 2564 одиниць приладів обліку, які були встановлені у 2002-2003 роках.
Для забезпечення своєчасного проведення періодичної повірки та зменшення витрат (суми поточних трансфертів не є базою оподаткування ПДВ) створено комунальне підприємство «Сервісний центр», на яке покладено функції встановлення приладів обліку холодної та гарячої води в квартирах малозабезпеченої та пільгової категорії громадян та проведення періодичної повірки зазначених приладів обліку.
Програмне завдання для комунального підприємства «Сервісний центр» складає встановлення 49800 одиниць приладів обліку холодної та гарячої води в квартирах малозабезпеченої та пільгової категорії громадян та проведення сервісного обслуговування та періодичної повірки приладів обліку у квартирах зазначених категорій громадян у встановлений термін.
 
IV. Фінансування Програми
Протягом реалізації Програми вартість лічильників встановлюється за результатами процедури закупівлі, проведеної відповідно до вимог законодавства України. Витрати на встановлення приладів обліку холодної та гарячої води і їх повірки — на підставі плану використання бюджетних коштів, затвердженого відповідно до вимог чинного законодавства України.
За результатами процедури відкритих торгів, проведеної комунальним підприємством на 2006 рік, вартість одного приладу обліку становить 52,5 грн. Відповідно до плану використання бюджетних коштів витрати на встановлення одного приладу обліку холодної та гарячої води — 47,2 грн., на повірку одного лічильника — 27,7 грн., сервісне обслуговування — 4,84 грн.
Таким чином, взявши за основу витрати на рівні 2006 року та враховуючи можливості бюджету міста, а також для забезпечення завершення процесу встановлення приладів обліку холодної та гарячої води в квартирах пільговій та малозабезпеченій категоріям населення міста Одеси у 2007-2010p.p. необхідно близько 2599,6 тис. грн. для придбання приладів обліку, 2350,6 тис. грн. - для їх встановлення; 796,9 тис. грн. для здійснення метрологічної повірки встановлених приладів у передбачений термін, 887,9 тис. грн. для сервісного обслуговування приладів обліку встановлених у період з 2002р. та 927,3 тис. грн. на додаткові роботи, які виникають під час встановлення приладів обліку.
 
квартирах малозабезпечених та пільгових верств
населення міста Одеси у 2006-2010 роках /таблиця/
 
Щорічний обсяг витрат підлягає уточненню у зв'язку із зміною цін на прилади обліку, підвищенням мінімальної заробітної платні, зміною податкового законодавства та інших чинників, які впливають на формування видатків.

Враховуючи зношений стан внутрішньоквартирних мереж водопостачання та той факт, що пільговий та малозабезпечений контингенти населення не в змозі оплатити додаткові роботи з заміни значних часток мереж водопроводу виникає необхідність вирішення також цієї проблеми шляхом врахування цих витрат при складанні бюджету на 2007, 2008, 2009 та 2010 роки. Так, середня вартість додаткових робіт в однієї квартирі станом на 01.01.2006 року становить 34,5 грн. Для забезпечення виконання Програми в частині встановлення приладів обліку холодної та гарячої води в квартирахпільгової та малозабезпеченої категорії громадян необхідно на виконання додаткових робіт у 2007 році - 197,3 тис. грн.; у 2008 році - 225,8 тис. грн.; у 2009 році - 246,3 тис. грн.; у 2010 році - 257,9 тис. грн.

Використання коштів на реалізацію програми комунальне підприємство «Сервісний центр» повинно здійснювати як одержувач бюджетних коштів на підставі плану використання бюджетних коштів, затвердженого у встановленому законом порядку.

 

Секретар ради         О.А. ПрокопенкоСтраница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
01.11.2006 13:55

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/council/4129/