/ Главная / Нормативные акты / Решения горсовета / №71-V від 27.06.06р.

№71-V від 27.06.06р.

О рассмотрении протеста прокурора Одесской области на п.1 решения Одесского горсовета от 11.10.04г. № 3186-IV

Рішення
Одеської міської ради
№71-V від 27.06.06р.

Про розгляд протесту прокурора Одеської області на п. 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV

        До Одеської міської ради надійшов протест прокурора Одеської області на п. 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV.
        Прокурор зазначає, що опротестованим пунктом рішення Одеська міська рада реорганізувала шляхом приєднання дошкільний навчальний заклад № 255, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 1, до санаторного дошкільного навчального закладу „Ясла-садок" № 141 компенсуючого типу, для дітей з ранніми проявами туберкульозу, розташованого за адресою: м. Одеса, провулок Нахімова, 4/6.
        Прокурор вважає, що пункт 1 рішення не відповідає вимогам законів і підлягає скасуванню з таких підстав.
        Відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України „Про освіту", ч.ч. 5, 6 ст. 16 Закону України „Про дошкільну освіту", засновник (власник) комунального дошкільного закладу не має права безпідставно ліквідовувати його, зменшувати в ньому площу території, кількість груп, а також здавати в оренду приміщення (будівлі).
        Реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних закладів допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) міста, або на підставі місцевого референдуму. Так, прокурор зазначає, що всупереч вимогам законів, міська рада, підмінюючи встановлений порядок реорганізації навчального закладу, безпідставно реорганізувала дитячий садок № 255.
        Крім того, на думку прокурора, міською радою порушені вимоги ст. ст. 7, 8, 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 6 Закону „Про всеукраїнський та місцевий референдуми" щодо вирішення питань реорганізації дошкільних навчальних закладів.
        Прокурор також звертає увагу на те, що іншого дошкільного дитячого закладу у мікрорайоні, а так само і в інших районах міста не створено, чим порушені права дітей на отримання дошкільної освіти. Факт незаконної ліквідації та реорганізації шляхом приєднання дошкільного дитячого закладу № 255 підтверджує й те, що у санаторному дошкільному навчальному закладі „Ясла-садок" № 141 компенсуючого типу, для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та загасаючими формами туберкульозу залишились без змін кількість місць для дітей, штатний розпис, обсягу фінансування, матеріально-технічна база. Це, в свою чергу, призвело до скорочення мережі дошкільних навчальних закладів міста, збільшення черги дошкільників на влаштування до дитячих закладів, чим завдано шкоду правам та інтересам дітей міста на здобуття гарантованої ст. 53 Конституції України доступної та безоплатної дошкільної освіти у комунальних закладах.
        Спираючись на наведені факти, прокурор вважає пункт 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186 незаконним та просить скасувати опротестований пункт рішення, а також вирішити питання відновлення діяльності дошкільного дитячого закладу № 255 у м. Одесі.
        Здійснивши ретельний аналіз питань, порушених у протесті прокурора, встановлено.
        Рішенням Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV „Про реорганізацію дошкільних навчальних закладів" реорганізовано шляхом приєднання дошкільного навчального закладу № 255, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 1, до санаторного дошкільного навчального закладу „Ясла-садок" № 141 компенсуючого типу, для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та загасаючими формами туберкульозу, розташованого за адресою: м. Одеса, провулок Нахімова, 4/6, у санаторний дошкільний навчальний заклад „Ясла-садок" № 141 компенсуючого типу для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та загасаючими формами туберкульозу, розташований за адресою: м. Одеса, провулок Нахімова, 4/6 (пункт 1 рішення Одеської міської ради).
        Пунктом 2 цього ж рішення затверджено статут реорганізованого закладу - „Ясла-садок" № 141 в новій редакції.
        Одеська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.
        Статтею 19 Конституції України, а також статтею 24 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" проголошено, що органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
        Відповідно до вимог пункту 30 частини 1 статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" реорганізація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів допускається лише за згодою територіальної громади (загальних зборів) міста, або на підставі результатів місцевого референдуму. Статтею 7 цього Закону встановлено, що перелік питань, які вирішуються виключно референдумом, визначаються законом про референдуми.
        Так, відповідно до статті 6 Закону України „Про всеукраїнський та місцеві референдуми" виключно місцевими референдумами у відповідних адміністративно-територіальних одиницях вирішуються питання про реорганізацію комунальних дошкільних навчальних закладів.
        Проте, в порушення вищезазначених імперативних норм закону, пунктом 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV реорганізовано комунальний дошкільний навчальний заклад без винесення цього питання на місцевий референдум, чим порушено визначену законом обов'язкову процедуру реорганізації таких закладів.
        Враховуючи викладене, керуючись статтями 25, 26, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Одеська міська рада


ВИРІШИЛА:


        1. Протест прокурора Одеської області на п. 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV задовольнити.
            1.1. Пункт 1 рішення Одеської міської ради від 11.10.2004 року № 3186-IV „Про реорганізацію дошкільних навчальних закладів" скасувати.
            1.2. Створити дошкільний навчальний заклад „Ясла-садок" № 255 та затвердити його статут (додаток 1).
            1.3. Затвердити статут санаторного дошкільного навчального закладу „Ясла-садок" № 141 компенсуючого типу для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції, малими та загасаючими формами туберкульозу в новій редакції (додаток 2). 
             1.4. Виконавчому комітету Одеської міської ради вжити відповідних реєстраційних заходів.
        2. Про прийняте рішення повідомити прокуратуру Одеської області.
        3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на міського голову.

Міський голова         Е.ГурвіцСтраница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
06.07.2006 13:58

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/council/2316/