/ Главная / Нормативные акты / Решения горсовета / №72-V від 27.06.06р.

№72-V від 27.06.06р.

О рассмотрении протеста прокурора Одесской области на пункты 3, 4 решения Одесского горсовета от 26.08.04г. №2945-IV

Рішення
Одеської міської ради
№72-V від 27.06.06р.

Про розгляд протесту прокурора Одеської області на пункти 3, 4 рішення Одеської міської ради від 26.08.2004 року № 2945-IV


        До Одеської міської ради надійшов протест прокурора Одеської області на пункти 3, 4 рішення Одеської міської ради від 26.08.2004 року № 2945-IV „Щодо створення умов для діяльності „Центру соціально-психологічної реабілітації дітей" в м. Одесі".
        Прокурор вважає, що вказані пункти рішення не відповідають вимогам законів та підлягають скасуванню з таких підстав.
        Пунктами 3, 4 рішення надано згоду на відчуження нежилої будівлі загальною площею 649,6 кв.м, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 1, а також доручено Представництву по управлінню
комунальною власністю укласти договір купівлі-продажу цієї нежилої будівлі із ТОВ „Автосільгосптехніка". Так, на думку прокурора, під „нежилою будівлею" приховувався факт відчуження діючого дошкільного
дитячого закладу № 255, який відповідно до свідоцтва про право власності від 21.10.2004 року належав територіальній громаді міста в особі Одеської міської ради.
        Прокурор вказує, що пункти 3 та 4 рішення суперечать вимогам статті 63 Закону України „Про освіту", статті 16 Закону України „Про дошкільну освіту", статті 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", статті 6 Закону України „Про всеукраїнський та місцевий референдуми" та зазначає, що всупереч вимогам законодавства міська рада без додержання порядку визначення способу відчуження комунального майна, не включивши об'єкт у перелік об'єктів комунальної власності територіальної громади міста, що підлягають приватизації, дала згоду на відчуження в інтересах ТОВ „Автосільгосптехніка" дитячого садку № 255, визначивши його не як цілісний майновий комплекс, а як „нежилу будівлю".
        На підставі вищенаведеного прокурор просить скасувати пункти 3 та 4 рішення Одеської міської ради від 26.09.2004 року № 2945-IV „Щодо створення умов для діяльності „Центру соціально-психологічної реабілітації дітей" в м. Одесі".
        Здійснивши ретельне вивчення питань, порушених в протесті прокурора, Одеська міська рада встановила.
        Пунктом 3 рішення Одеської міської ради від 26.08.2004 року № 2945-IV міська рада надала згоду на відчуження нежилої будівлі площею 649,6 кв.м, розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 1. Пунктом 4 цього ж рішення Представництву по управлінню комунальною власністю доручено укласти з ТОВ „Автосільгосптехніка" договір купівлі-продажу зазначеної будівлі.
        На час прийняття радою цього рішення, нежила будівля на вул. Канатна, 1, використовувалась для розміщення діючого дошкільного навчального закладу комунальної власності „Ясла-садок" № 255.
        Відповідно до вимог статті 16 Закону України „Про дошкільну освіту" засновник дошкільного навчального закладу комунальної власності (Одеська міська рада) не має права безпідставно зменшувати в ньому площу території та кількість груп. Майно, що є комунальною власністю (земельні ділянки, будівлі, споруди, обладнання тощо), придбання чи відокремлення якого призначене для здобуття дітьми дошкільної освіти, використовується виключно із зазначеною метою.
        Таким чином, Одеська міська рада, посилаючись відповідно, на статті 26, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", надала згоду на відчуження нежилої будівлі діючого дитячого садку на користь господарського товариства не для роботи з дітьми, чим безпідставно дозволила скоротити площу території дошкільного навчального закладу „Ясла-садок" № 255 всупереч зазначеним вище вимогам Закону України „Про дошкільну освіту".
        Одеська міська рада є органом місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні" та іншими законами.
        Статтею 19 Конституції України, а також статтею 24 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні" проголошено, що органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
        Враховуючи викладене, відповідно до статей 25, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Одеська міська рада

ВИРІШИЛА:

        1. Протест прокурора Одеської області на пункти 3, 4 рішення Одеської міської ради від 26.08.2004 року № 2945-IV задовольнити. Скасувати пункти 3 та 4 рішення Одеської міської ради від 26.08.2004 року № 2945-IV „Щодо створення умов для діяльності „Центру соціально-психологічної реабілітації дітей" в м. Одесі".
        2. Про прийняте рішення повідомити прокуратуру Одеської області.
        3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на міського голову.

Міський голова          Е.ГурвіцСтраница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
05.07.2006 11:42

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/council/2299/