/ Главная / Нормативные акты / Решения исполкома / №92 від 30.04.2015

№92 від 30.04.2015

Про хід виконання у 2014 році Програми охорони і поліпшення стану навколишнього природного середовища м. Одеси на 2013-2016 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 18 червня 2013 року № 3506-VІ

Рішення
виконавчого комітету
Одеської міської ради
№92 від 30.04.2015
 
Про хід виконання у 2014 році Програми охорони і поліпшення стану навколишнього природного середовища м. Одеси на 2013-2016 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 18 червня 2013 року № 3506-VІ
 
 
 
Відповідно до підпункту 1 пункту «а» статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», розпорядження міського голови від 01 жовтня 2012 року № 938-01р «Про затвердження Порядку розроблення міських цільових та комплексних програм, моніторингу та звітності про їх виконання» виконавчий комітет Одеської міської ради

ВИРІШИВ:
         1. Взяти до відома звіт про хід виконання у 2014 році Програми охорони і поліпшення стану навколишнього природного середовища м. Одеси на 2013-2016 роки (додається).
 
         2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Янчука О.Б.
 

Міський голова                                                     Г. Труханов
 
 
Керуюча справами                                                О. Оніщенко
 
 
 
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Одеської міської ради
№92 від 30.04.2015
 
 
 
Звіт
про хід виконання у 2014 році
Програмиохорони і поліпшення стану
навколишнього природного середовища м. Одеси
на 2013-2016 роки
 
 
Реалізація заходів, спрямованих на поліпшення навколишнього природного середовища, здійснюється відповідно до місцевих екологічних програм, затверджених міською радою, та Програмою соціально-економічного розвитку міста на 2014 рік.
Програма охорони і поліпшення стану навколишнього природного середовища м. Одеси на 2013-2016 роки (далі – Програма) передбачає виконання заходів з поліпшення стану атмосферного повітря, збереження зелених насаджень, охорони водних ресурсів та регулювання чисельності безпритульних тварин.
Пересувною муніципальною лабораторією здійснюється моніторинг в затверджених точках контролю, розташованих на перетині транспортних магістралей міста, на кордонах санітарно-захисних зон потенційно небезпечних об'єктів м. Одеси, в прибережній зоні, а також у парках і скверах, згідно із затвердженим планом-графіком виконано 488 спостережень з автоматичним відбором проб та вимірами концентрацій газоаналізаторами.
Проведено 3 904 визначення забруднюючих речовин  по 8 інгредієнтам – діоксиду азоту, оксиду вуглецю, озону, аміаку, пилу, сірководню, діоксиду сірки та сумі вуглеводнів. Відпрацьовано 25 скарг від жителів міста.
За результатами спостережень у встановлених точках на території зелених зон міста, в прибережній зоні міста Одеси перевищень гранично допустимих концентрацій не виявлено.
За результатами спостережень у встановлених точках на території міста (вул. Вапняній/Хаджибейської дор., вул. Академіка Корольова/вул. Архітекторської, Іванівському шляхопроводі, на Об'їзній дорозі (Куяльник), автовокзалі, залізничному вокзалі) фіксуються незначні перевищення по оксиду вуглецю, пилу, діоксиду азоту, діоксиду сірки, озону, сірководню та сумі вуглеводнів.
В рамках операції «Чисте повітря» співробітниками департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради спільно із співробітниками відділу державної автомобільної інспекції УДАІ ГУМВС України в Одеській області та фахівцями КП «Центр екологічних проблем та ініціатив» проведено заходи з контролю за відпрацьованими газами автотранспорту на території міста Одеси. Заміри на вміст СО, СН і димності у відпрацьованих газах великовантажного транспорту, автомашин, що працюють на основних видах палива (бензин, пропан-бутан, дизельне паливо), проводились при в'їзді в місто на Об'їзній дорозі та   на вул. Хутірській. Перевірено 83 автомобіля. З числа перевірених автомобілів 27,7 % експлуатуються з перевищенням токсичних речовин у відпрацьованих газах. На водіїв автомобілів зі значним перевищенням гранично допустимого вмісту забруднюючих речовин у вихлопних газах, співробітниками Державтоінспекції складаються протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до статей 80, 81 КУАП України.
Розроблені проекти землеустрою щодо організації та встановлення меж територій парків-пам`яток садово-паркового мистецтва ім. Котовського, дендропарку Перемоги, ім. Ленінського комсомолу. Проекти подані на узгодження в Міністерство екології та природних ресурсів. Розроблені проекти благоустрою парків, де передбачено організацію територій спортивних та дитячих майданчиків, велодоріжок, зон спокійного відпочинку, майданчики для організації торговельної мережі. Технічне завдання на проектування підготовлено з урахуванням пропозицій громадськості, які були висловлені при обговоренні намірів щодо розвитку парків і скверів міста.
З метою розширення зон рекреаційного призначення виконані науково-дослідницькі роботи щодо розробки проекту рекультивації Лузанівських ставків.
З метою вирішення проблеми забруднення Чорного моря зливовими стоками північного району міста виконане техніко-економічне обгрунтування каналізування Крижанівської балки, що є першим етапом робочого проекту. Реалізація проекту дозволить припинити скидання неочищених зливових вод житлового масиву Котовського через Крижанівську балку в море і спрямовувати їх на очисні споруди СБО «Північна».
На виконання Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» рішенням Одеської міської ради від 04 липня 2007 року  № 1388-V затверджена міська Програма охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Одесі на 2007-2015 роки, основною вимогою якої є гуманне поводження з тваринами.
Відповідно до Програми управлінням капітального будівництва Одеської міської ради у 2014 році виконувались заходи:
- проектування та виконання реконструкції об'єктів та інженерних мереж комунальної установи «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення», розташованої за адресою: м. Одеса, вул. Новощіпний ряд, 25, для реалізації Програми розвитку та реконструкції Одеського зоопарку «Зоопарк-100» на 2013-2022 роки.
Бюджетом м. Одеси передбачено за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища міста Одеси видатки на проведення реконструкції у сумі 8 600 тис. грн та 1 720,8 тис. грн на погашення кредиторської заборгованості за виконані у 2013 році роботи. Кредиторську заборгованість погашено в повному обсязі на суму 1 713,6 тис. грн.
У 2014 році  продовжувалось виконання робіт з реконструкції І-ї черги об’єкта, освоєно 8 560,0 тис. грн. Виконано будівництво трансформаторної підстанції ТП-1 на території зоопарку та мереж електропостачання 6 кВ від ПС Чумка до ТП-1;
- проектування та будівництво захисних споруд на об’єкті очисних споруд комунальної установи «Міська клінічна інфекційна лікарня» за адресою: м. Одеса, вул. Пастера, 5/7. У 2014 році відновлено будівельні роботи, виконувався благоустрій прилеглої території. Освоєно 144,8 тис. грн.
Відповідно до розпорядження міського голови від 11 липня 2014 року  № 593 «Про визначення уповноважених органів для здійснення контролю за ефективною діяльністю комунальних підприємств» співробітниками відділу екологічного контролю департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради на території всіх прибережно-експлуатаційних комунальних підприємств протягом курортного сезону проводилися щоденні рейди по дотриманню належного санітарно-екологічного стану території узбережжя і рекреаційних зон міста, дотримання всіх чинних норм і правил.
За 2014 рік відділом екологічного контролю здійснено 83 позапланові цільові перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, розглянуто і направлено відповіді більш ніж на 150 звернень громадян, що надійшли на телефон «Єдиного центру звернень громадян».
Департамент екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради велику увагу приділяє роботі з громадськими організаціями та широкими верствами населення.
З метою залучення громадськості до участі у вирішенні екологічних проблем міста, аргументованого наукового підходу та широкої гласності при департаменті екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради створено науково-технічну екологічну громадську раду, до складу якої входять представники профільних громадських організацій, науково-дослідних інститутів, вищих навчальних закладів міста, які готують фахівців-екологів. Робота такої ради дозволяє формувати соціальні програми і направляти бюджетні кошти на найактуальніші проблеми міста з урахуванням думки фахівців високого класу та громадськості.
За 2014 рік громадською радою розглянуті наступні питання:
- про реконструкцію акумулюючого ставка колишньої Джутової фабрики і системи водовідведення на території парку ім. Ленінського комсомолу;
- концептуальні пропозиції щодо формування території парку  ім. Ленінського комсомолу;
- про хід виконання Програми порятунку Куяльницького лиману Одеської обласної державної адміністрації (проект з'єднання Куяльницького лиману з Чорним морем);
- про проведення проектно-вишукувальних робіт з розробки проекту загальносплавної системи каналізації Крижанівської балки;
- про постачання багатоповерхових житлових будинків водою "вищої якості";
- про можливість внесення змін до Стратегії економічного та соціального розвитку м. Одеси до 2022 року;
- про реконструкцію Траси здоров’я.
Відповідно до наказу директора  департаменту освіти та науки Одеської міської ради від 14 лютого 2014 року № 51 в рамках «Концепції екологічного виховання та освіти населення» в травні 2014 року проведено міський конкурс науково-дослідних та соціальних проектів, у т.ч. за номінацією «Екологія».
Для першокласників одеських шкіл протягом року проведені оглядові екскурсії, присвячені птахам. Діти відвідували музей біологічного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, де ознайомилися з багатьма видами пернатих.
Також протягом 2014 року проведені:
- зоологічні квести в КУ „Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення”;
- акції «Подаруй птахам шпаківню»;
- тематичні адаптовані лекції для учнів молодших класів у бібліотеці ім. Е.Г. Багрицького;
- для учнів середніх шкіл проведена оглядова лекція-екскурсія в палеонтологічному музеї Одеського національного університету  імені І.І. Мечникова;
- проведено майстер-клас для школярів міста «Екоялинка своїми руками».
Фінансові показники виконання Програми викладено в додатку до цього звіту.
 
 
 
 
 
Керуюча справами                                                               О.Оніщенко
 
 
 
охорони і поліпшення стану
навколишнього природного
середовища м. Одеси
на 2013-2016 роки
Страница создана:

Опубликована на сайте:

Полный адрес страницы:
06.05.2015 10:18

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/ru/acts/committee/70351/