02:35:46   |   16 мая 2021   |   EN | RU | UA

webcam
Городские программы
Регуляторная политика
Публичные закупки
Международное сотрудничество
Одесса инвестиционная
Карта Одессы
Виртуальная Одесса
Кино об Одессе
Фотоальбом города
Городская символика
Театры Одессы
Музеи Одессы
Памятники Одессы
Парки Одессы
Одесский зоопарк
Гостиницы Одессы
Одесса туристическая
О городе
В помощь предпринимателям
Правовая консультация
Одесса в цифрах
Предприятия Одессы
Городской транспорт, схема
движения
Аварийные и справочные службы
Искать
Подписаться на новости
Результаты конкурса
на право аренды
помещения
(Аппеляционный суд)

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
об электронном
аукционе

Далее Правила пропускного
режима в здание
Одесского горсовета

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
о намерении
изменения тарифов

Далее ВАКАНСИИ
Далее/ Главная / Нормативные акты / Решения исполкома / №1034 від 22.09.2009р.

№1034 від 22.09.2009р.

Про розгляд протесту в.о. прокурора м. Одеси на рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 19.03.2009 року № 207 “Про створення фонду житла для тимчасового проживання”

Рішення
виконавчого комітету
Одеської міської ради
№1034 від 22.09.2009р.

Про розгляд протесту в.о. прокурора
м. Одеси на рішення виконавчого комітету
Одеської міської ради від 19.03.2009 року №207
“Про створення фонду житла для тимчасового проживання”


В.о. прокурора міста Одеси внесено протест на рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 19.03.2009 року №207 “Про створення фонду житла для тимчасового проживання”.
В.о. прокурора вважає, що вказане рішення є незаконним, грубо порушує права гр. Харченка Ю.Г. і членів його сім’ї та вимагає привести рішення у відповідність до вимог чинного законодавства.
Уважно вивчивши вказане питання, виконавчий комітет Одеської міської ради дійшов наступного висновку, що він не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до статті 1 Житлового кодексу України від 30 червня 1983 року, з наступними змінами, громадяни України мають право на житло. Це право забезпечується розвитком і охороною державного та громадського житлового фонду, сприянням кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, справедливим розподілом під громадським контролем жилої площі, а також невисокою платою за квартиру та комунальні послуги.
Статтею 6 цього Кодексу передбачено, що житлові будинки і житлові приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків.
Відповідно до статті 9 Кодексу громадяни мають право на одержання у безстрокове користування у встановленому порядку жилого приміщення в будинках державного чи громадського житлового фонду або в будинках житлово-будівельних кооперативів.
Пунктом 6 статті 15 та статтею 51 Житлового кодексу України передбачено, що рішення про надання жилих приміщень у будинках житлового фонду приймається виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті, селищної, сільської Ради народних депутатів. Відповідно до статті 58 Кодексу, на підставі рішення про надання жилого приміщення, виконавчий комітет видає громадянинові ордер, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення.
Користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення (стаття 61 Житлового кодексу України).
Як зазначено в протесті прокурора, гр. Харченко Ю.Г. та члени його сім’ї на законних підставах мешкають та користуються жилим приміщенням, а саме квартирою № 17 по вул. Краснова, 8. Однак, зазначене твердження не відповідає дійсності, адже в зазначених осіб відсутній ордер на вселення у вказане приміщення та договір найму, необхідність отримання яких прямо передбачається законодавчими актами.
Необхідно також зазначити, що рішенням Київського районного суду м. Одеси були задоволені позовні вимоги щодо зобов’язання оформлення приватизаційних документів на ім’я Харченка Ю.Г., Харченко Г.К., Харченко Т.В., Харченко А.Ю., Харченко Г.Ю. до КП “Домоуправління №18”, КП “Міське агентство з приватизації житла” та Одеської міської ради. В цьому рішенні суд посилається на те, що квартира №17 у будинку № 8 по вул. Краснова у м. Одесі у березні 1991 року була надана позивачу - Харченку Ю.Г. на підставі розпорядження виконавчого комітету Одеської міської ради, як молодому спеціалісту. Проте зазначене розпорядження у гр. Харченка Ю.Г. відсутнє, а рішення Київського районного суду м. Одеси скасовано ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 30.09.2008 року та направлено на новий розгляд.

Необхідно також зазначити, що рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих від 04.07.1965 року, з метою покращення утримання маневреного фонду було створено Домоуправління № 57, яке повністю підпорядковане міському жилуправлінню. У 1968 році розпорядженням облвиконкому від 13.08.1968 року №361 Домоуправління №57 було перейменоване в Домоуправління №18.
Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради депутатів трудящих від 03.10.1968 року №729 “Про покращення використання маневреного жилфонду” за районами м. Одеси був закріплений житловий фонд, до складу якого було віднесено й будинок № 8 по вул. Краснова.

Таким чином приміщення, розташоване за адресою: вул. Краснова, 8, кв. 17, є комунальною власністю і вважати його займаним неможливо, оскілки до нього не були вселені особи в порядку, визначеному законодавством.

Враховуючи викладене, рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 19.03.2009 року №207 “Про створення фонду житла для тимчасового проживання” прийнято у відповідності до вимогам статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. ст. 132-1, 132-2 Житлового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №422 “Про затвердження порядку формування фонду житла для тимчасового проживання та порядку надання і користування житловими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання”, та забезпечує додержання законних прав територіальної громади м. Одеси.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 29, 30, 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 132 – 2 Житлового кодексу України, виконавчий комітет Одеської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Відхилити протест прокуратури міста Одеси на рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 19.03.2009 року №207 “Про створення фонду житла для тимчасового проживання”.

2. Про прийняте рішення повідомити в.о. прокурора міста Одеси.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови – начальника управління житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Одеської міської ради Пруцакова В.В.

Міський голова                      Е. Гурвіц

Керуюча справами                Т. ЄршоваСтраница создана: 23.09.2009 16:04
АДМИНУСЛУГИ
Далее РЕГИСТРАЦИЯ
В ОДЕССЕ

Далее

ОПОВЕЩЕНИЯ
- перекрытие дорог
- отключение
свет / вода / газ

Далее 11 февраля 09:00
аппаратное совещание
прямая трансляция

Далее 8 февраля 15.00
«Дерибасовская 
угол Ришельевской»

Далее 8 февраля 15:00
кают-компания
«Морская библиотека»

Далее до 29 марта
закупка квартир

Далее 17 февраля 16:00
концерт «Благословляю все, что было…»

Далее Конкурс «Творча молодь 
Одещини 2019»
прием заявок
до 11 марта
Далее 28 февраля в 11:00
ИСПОЛКОМ

Далее до 9 февраля 
выставка 
Г. Крижевского
"Влюбленный в жизнь"

Далее 13 марта в 10:00
СЕССИЯ ГОРСОВЕТА

Далее ГРАФИК ЗАСЕДАНИЙ 
депутатских комиссий

Далее с 7 по 8 сентября 
«Oceanman Odessa-2019»

Далее Местные инициативы
Сбор подписей

Далее
ВЫБОРЫ
Далее ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ в чрезвычайных ситуациях
Далее ЦЕНТР ЗАНЯТОСТИ
ТРУДОУСТРОЙСТВО
переподготовка кадров

Далее Г Р А Ф И К
приема граждан
2019 год

Далее МЕСТНЫЕ НАЛОГИ
2019

Далее ОСМД ОДЕССЫ
Далее Разработка концепции развития Центрального исторического ареала Одессы
Далее Выставки и ярмарки
в 2019 году

Далее ГЕНПЛАН ОДЕССЫ
Далее ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ
Получение компенсации по кредитам
на энергосберегающие
мероприятия

Далее Реестр общественных и благотворительных организаций г. Одессы
Далее ДОСТУП К ПУБЛИЧНОЙ ИНФОРМАЦИИ
Далее ЛИЦАМ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ
работа транспорта,
информационные материалы

Далее Молодежный совет
Далее Т А Р И Ф Ы
Далее Пенсионный фонд Украины в районах Одессы
Далее