01:51:19   |   12 мая 2021   |   EN | RU | UA

webcam
Городские программы
Регуляторная политика
Публичные закупки
Международное сотрудничество
Одесса инвестиционная
Карта Одессы
Виртуальная Одесса
Кино об Одессе
Фотоальбом города
Городская символика
Театры Одессы
Музеи Одессы
Памятники Одессы
Парки Одессы
Одесский зоопарк
Гостиницы Одессы
Одесса туристическая
О городе
В помощь предпринимателям
Правовая консультация
Одесса в цифрах
Предприятия Одессы
Городской транспорт, схема
движения
Аварийные и справочные службы
Искать
Подписаться на новости
Результаты конкурса
на право аренды
помещения
(Аппеляционный суд)

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
об электронном
аукционе

Далее Правила пропускного
режима в здание
Одесского горсовета

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
о намерении
изменения тарифов

Далее ВАКАНСИИ
Далее/ Главная / Нормативные акты / Решения исполкома / №1281 от 29.11.2007г.

№1281 от 29.11.2007г.

О рассмотрении протеста прокурора г. Одессы на п. 1.1 решения исполкома Одесского горсовета от 08.02.2007 года №20 "О регистрации объектов коммунальной собственности г. Одессы" в части регистрации за Одесским городским советом объекта недвижимости - здания, общей площадью 389,3 кв.м, расположенного по адресу: г. Одесса, ул. Черноморского казачества, 177"

Рішення
виконавчого комітету
Одеської міської ради
№1281 від 29.11.2007р.

Про розгляд протесту прокурора м. Одеси на п. 1.1 рішення виконавчого комітету Одеської
міської ради від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об’єктів комунальної власності м. Одеси» у частині
реєстрації за Одеською міською радою об’єкта нерухомості – будівлі, загальною площею 389,3 кв.м,
що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177»

Прокурором м. Одеси внесено протест на п. 1.1 рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об’єктів комунальної власності м. Одеси» у частині реєстрації за Одеською міською радою об’єкта нерухомості – будівлі, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177».
Прокурор вважає, що окремі положення вказаного рішення є незаконними і підлягають приведенню у відповідності до вимог законодавства.
Так, згідно з п. 1.1 рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20 передбачено, що комунальне підприємство «Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об'єктів нерухомості» повинно провести технічну інвентаризацію та зареєструвати за Одеською міською радою об'єкт нерухомості – будівлю, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177.
Вказане рішення прийняте на підставі листа управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 19.01.2007 року про те, що проектна документація щодо вказаного об'єкта в управлінні не збереглася, та листа Суворовської районної адміністрації м. Одеси про те, що в адміністрації відсутні документи на будівництво автомагазину „Сітроен".
Перевіркою встановлено, що на час прийняття вищевказаного рішення виконавчим комітетом Одеської міської ради означений об'єкт нерухомості використовувався ще з 1994 року Одеським виробничо-комерційний малим колективним підприємством «Одисей-Фаворит».
Об'єкт, який за рішенням виконавчого комітету визначений, як розташований за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177, та об'єкт нерухомості, що належить Одеському виробничо-комерційному малому колективному підприємству «Одисей-Фаворит» та рахується за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 175, є одним і тим самим об'єктом.
Так, згідно з договором-дозволом від 08.02.1994р. №2554/л вказаному підприємству було надано дозвіл на встановлення павільйону та укладено договір оренди земельної ділянки, площею 540 кв.м для розміщення павільйону по вул. Московській, 175, у м. Одесі № 540 від 13.10.1994 р.
07.02.1994 року за узгодженням виконавчого комітету Ленінського райвиконкому перереєстрована адреса павільйону на вул. Чорноморського козацтва, 175.
Згідно з свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, виконавчим комітетом Одеської міської ради 21.06.1996 року зареєстровано Одеське виробничо-комерційне мале колективним підприємством «Одисей-Фаворит» (надалі підприємство) з визначенням місцезнаходження: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 175.
Згідно з довідкою про включення до єдиного державного реєстру означене підприємство, розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 175.
Встановлено, що управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради 12.11.1996 року за №811 надано позитивний висновок щодо збереження існуючого торгового павільйону «Сітроен» та по проекту благоустрою прилеглої території по вул. Чорноморського Козацтва, 175 (Ярмаркова площа).
Державним управлінням екологічної безпеки в Одеській області 06.06.1997 року за №03-05-12/933 наданий позитивний висновок щодо розташування торгового павільйону по вул. Чорноморського козацтва, 175 у м. Одесі.
29.01.1997 року за №3-1/154 Державною санітарно-епідеміологічною службою Одеської області також узгоджена проектна документація щодо збереження існуючого павільйону за вказаною адресою.
Крім того, згідно з листом управління архітектури та містобудування виконавчого комітету Одеської міської ради від 18.07.1996 року № 418/арх. та у зв'язку із належністю будівлі за вказаною адресою Одеському виробничо-комерційному малому колективному підприємству „Одисей-Фаворит" від підприємства управління вимагало здійснити ремонтні роботи фасаду будівлі.
Вказаною обставиною також підтверджувався факт щодо місця розташування та належності вказаної будівлі Одеському виробничо-комерційному малому колективному підприємству «Одисей-Фаворит».
30.07.1996 року підприємство звернулось до органів місцевого самоврядування щодо вирішення питання про надання вказаної ділянки для експлуатації існуючого магазину «Сітроен».
Державним підприємством «Обласний земельно-кадастровий Центр» розроблено проект відведення земельної ділянки у тимчасове довгострокове користування на умовах оренди.
Встановлено, що проект рішення виконавчого комітету Одеської міської ради «Про надання МКП «Одисей-Фаворит» ділянки, площею 0,3968 га, по вул. Чорноморського козацтва, 175, для експлуатації існуючого магазину «Сітроен», узгоджений управлінням архітектури та містобудування Одеської міської ради, міським управлінням земельних ресурсів Одеської міської ради, Ленінською районною адміністрацією.
Також перевіркою встановлено, що на час виготовлення технічного паспорта КП «ОМБТІ та РОН», прийняття виконавчим комітетом рішення від 08.02.2007 року №20 та видачі свідоцтва про право власності від 06.04.2007 року вказаний об'єкт не мав поштової адреси: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177.
Але, всупереч вказаним обставинам та у порушення вимог чинного законодавства виконавчим комітетом Одеської міської ради прийняте рішення від 08.02.2007 року №20 в частині включення до переліку об'єктів, що реєструються як об'єкти нежитлового фонду за Одеською міською радою, об'єкта по вул. Чорноморського козацтва, 175 (він же №177).
Відповідно до ч. 1 ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності набувається на підставах, що не заборонено законом, зокрема із правочинів. Відповідно до ч. 2 зазначеної статті, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України, безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.
Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.
Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.
Проте, перевіркою встановлено, що на час прийняття вищеозначеного рішення виконавчим комітетом Одеської міської ради об'єкт нерухомості розташований за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва 175 (він же рахується за № 177) у встановленому порядку не визнаний безхазяйною нерухомою річчю та рішення суду з цього питання не приймалось, тобто виконавчим комітетом не дотримано порядку, визначеного ч. 2 ст. 335 Цивільного Кодексу України.
Таким чином, виконавчим комітетом Одеської міської при прийнятті рішення від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси», у частині щодо реєстрації за Одеською міською радою об'єкта нерухомості – будівлі, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177, порушено вимоги ст. 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Здійснивши перевірку матеріалів, на підставі яких було прийнято рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об'єктів комунальної власності м. Одеси», у частині щодо реєстрації за Одеською міською радою об'єкта нерухомості – будівлі, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177, встановлено, що дійсно, вказаний пункт рішення приймався в порушення норм Цивільного кодексу України, не визнана безхазяйною нерухома річ та рішення суду з цього питання не приймалось.
Крім того, зазначений пункту рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20, прийнято всупереч рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 17.03.2006 року №267 «Про затвердження Тимчасового порядку обліку безхазяйного нерухомого майна у м. Одесі в новій редакції», який визначає механізм обліку безхазяйного майна та передачу його у комунальну власність.
На підставі викладеного, керуючись ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Одеської міської ради

ВИРІШИВ:

1. Протест прокурора м. Одеси на п. 1.1 рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об’єктів комунальної власності м. Одеси» у частині реєстрації за Одеською міською радою об’єкта нерухомості – будівлю, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177» - задовольнити.

2. Виключити з п 1.1 рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 08.02.2007 року №20 «Про реєстрацію об’єктів комунальної власності м. Одеси», будівлю, загальною площею 389,3 кв.м, що розташована за адресою: м. Одеса, вул. Чорноморського козацтва, 177.

3. Про прийняте рішення повідомити прокурора міста Одеси.

Міський голова                 Е. Гурвіц

Керуюча справами          Т. Єршова


Страница создана: 04.12.2007 12:28
АДМИНУСЛУГИ
Далее РЕГИСТРАЦИЯ
В ОДЕССЕ

Далее

ОПОВЕЩЕНИЯ
- перекрытие дорог
- отключение
свет / вода / газ

Далее 11 февраля 09:00
аппаратное совещание
прямая трансляция

Далее 8 февраля 15.00
«Дерибасовская 
угол Ришельевской»

Далее 8 февраля 15:00
кают-компания
«Морская библиотека»

Далее до 29 марта
закупка квартир

Далее 17 февраля 16:00
концерт «Благословляю все, что было…»

Далее Конкурс «Творча молодь 
Одещини 2019»
прием заявок
до 11 марта
Далее 28 февраля в 11:00
ИСПОЛКОМ

Далее до 9 февраля 
выставка 
Г. Крижевского
"Влюбленный в жизнь"

Далее 13 марта в 10:00
СЕССИЯ ГОРСОВЕТА

Далее ГРАФИК ЗАСЕДАНИЙ 
депутатских комиссий

Далее с 7 по 8 сентября 
«Oceanman Odessa-2019»

Далее Местные инициативы
Сбор подписей

Далее
ВЫБОРЫ
Далее ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ в чрезвычайных ситуациях
Далее ЦЕНТР ЗАНЯТОСТИ
ТРУДОУСТРОЙСТВО
переподготовка кадров

Далее Г Р А Ф И К
приема граждан
2019 год

Далее МЕСТНЫЕ НАЛОГИ
2019

Далее ОСМД ОДЕССЫ
Далее Разработка концепции развития Центрального исторического ареала Одессы
Далее Выставки и ярмарки
в 2019 году

Далее ГЕНПЛАН ОДЕССЫ
Далее ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ
Получение компенсации по кредитам
на энергосберегающие
мероприятия

Далее Реестр общественных и благотворительных организаций г. Одессы
Далее ДОСТУП К ПУБЛИЧНОЙ ИНФОРМАЦИИ
Далее ЛИЦАМ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ
работа транспорта,
информационные материалы

Далее Молодежный совет
Далее Т А Р И Ф Ы
Далее Пенсионный фонд Украины в районах Одессы
Далее