17:16:25   |   24 ноября 2020   |   EN | RU | UA

webcam
Городские программы
Регуляторная политика
Публичные закупки
Международное сотрудничество
Одесса инвестиционная
Карта Одессы
Виртуальная Одесса
Кино об Одессе
Фотоальбом города
Городская символика
Театры Одессы
Музеи Одессы
Памятники Одессы
Парки Одессы
Одесский зоопарк
Гостиницы Одессы
Одесса туристическая
О городе
В помощь предпринимателям
Правовая консультация
Одесса в цифрах
Предприятия Одессы
Городской транспорт, схема
движения
Аварийные и справочные службы
Искать
Подписаться на новости
Результаты конкурса
на право аренды
помещения
(Аппеляционный суд)

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
об электронном
аукционе

Далее Правила пропускного
режима в здание
Одесского горсовета

Далее ОБЪЯВЛЕНИЯ
о намерении
изменения тарифов

Далее ВАКАНСИИ
Далее/ Главная / Департамент культуры и туризма Одесского горсовета

Департамент культуры и туризма Одесского горсовета

Інформація про результати діяльності департаменту культури та туризму Одеської міської ради за 2015 рік

Туризм
 
Протягом звітного періоду у місті функціонувало 3 філії КП «ТІЦ м. Одеси»: вул. Леха Качинського, 5, в Одеському зоопарку загальнодержавного значення та на Приморському бульварі, в фойє фунікулера. У зв’язку із кризовою ситуацією у країні філію у провулку Чайковського було зачинено.
На базі головного офісу КП «ТІЦ м. Одеси» відкрито відділ туристичної інспекції, однією з функцій якого визначено виявлення готелів, апартаментів та/або інших місць тимчасового проживання, які не є платниками туристичного збору.
З метою просування бренду міста як на внутрішній, так і на міжнародній арені департаментом культури та туризму Одеської міської ради на волонтерських засадах залучалися дизайнери креативної лабораторії. Протягом звітного періоду були розроблені макети зовнішньої реклами міста (на сіті-лайтах та білбордах) з використанням туристичного логотипу міста, зокрема:
-        макети туристичної карти центру міста з контактними даними КП «ТІЦ м. Одеси» для розміщення на сіті-лайтах у центрі міста;
-        макет афіш та сіті-лайтів з інформацією відносно святкування Дня народження Л. Утьосова;
-        макет календаря подій на 2015 рік, який було презентовано на Міжнародній туристичній виставці «UITT-2015» у м. Києві;
-        макет брошури «Історія Одеської затоки»;
-        макет сіті-лайтів стосовно проведення фестивалю фестивалів «Хочу до Одеси»;
-        макет «Мапи національностей Одеси»;
-        макет календаря подій для розміщення інформації на фасаді Одеського морського торгівельного порту;
-        макет для оформлення сцени в рамках проведення фестивалю фестивалів «Хочу до Одеси»;
-        макет флаєрів в рамках проведення фестивалю фестивалів «Хочу до Одеси».
Розроблялась та виготовлялась сувенірна продукція з туристичним логотипом.
Для підвищення рівня послуг, що надаються у сфері туризму, та спрощення орієнтації туристів містом у всіх філіях КП «ТІЦ м. Одеси» розміщені мапи м. Одеси з позначенням місцезнаходження туристів та усіх філій комунального підприємства. Крім того, такі мапи розташовано на зупинкових комплексах м. Одеси.
Проект «Shuttle-bus» запущений в якості пілотного проекту протягом звітного періоду. Функціонування цього автобусного маршруту передбачається в сезон заходу круїзних суден.
Спільно зі спортивним клубом інвалідів «Одеса-Баскет» впроваджено проект з туризму для людей з особливими потребами.
Для покращення умов пересування цієї категорії людей створений спеціально обладнаний автобус, в якому була приварена апарель.
Протягом 2015 року організовано 12 екскурсійних турів для людей з особливими потребами. В якості екскурсантів були одесити та гості нашого міста.
З січня 2015 р. в м. Одесі продовжував роботу проект «Туристичні маршрути на електрокарах по центральній частині міста». Проект передбачає організацію та проведення на різних мовах оглядових екскурсій на електрокарах, які є екологічно чистим транспортом, по історичній частині міста з метою ознайомлення туристів з визначними місцями міста.
За звітний період залучалися експерти, педагоги з вищих навчальних закладів міста, зокрема до участі у 14 зустрічах, що були організовані та проведені департаментом.
До роботи у сфері туризму з метою популяризації м. Одеси серед туристів та гостей міста було залучено близько 70 волонтерів та стажерів з ВНЗ міста. Крім того, студенти Одеського національного економічного університету, Міжнародного гуманітарного університету, Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова приходили практику на базі відділу туризму департаменту культури та туризму Одеської міської ради та КП «ТІЦ м. Одеси».
7 грудня 2015р. департаментом культури та туризму Одеської міської ради до Дня відкритих дверей була проведена зустріч зі студентами Одеського національного економічного університету та Міжнародного гуманітарного університету. Співробітники департаменту ознайомили студентів зі своєю діяльністю у сфері туризму, а також розповіли про плани розвитку та просування туристичної сфери Одеси на міжнародний рівень.
Протягом звітного періоду було проведено низку заходів для дітей, а саме:
- 22 лютого 2015 р. було організовано та проведено авторську екскурсію «Культурна Одеса» для учнів та вчителів дитячої музичної школи №2 ім. О.К. Глазунова;
- 23 - 28 березня 2015 р. для дітей з Луганської області було організовано екскурсійну програму Одесою. До програми увійшли: оглядова екскурсія, прогулянка Трасою здоров’я, екскурсії до Музею цікавих наук, «Авантюрна Одеса», «Таємниці підземної Одеси» та ін.;
- 29 серпня 2015 р. для 15 дітей-переселенців з Луганської області КП «Туристичний інформаційний центр м. Одеси» організована та проведена благодійна соціальна екскурсія «Одеська мерія: історія та сучасність».
4 грудня 2015 р. до дня інваліда КП «ТІЦ м. Одеси» спільно з департаментом культури та туризму Одеської міської ради для учнів Одеської спеціалізованої школи №75 I-II ступенів проведено екскурсію в «Музей шоколаду». У музей було запрошено 28 дітей 5-6-х класів з вчителями. Співробітники музею розповіли учням історію шоколаду, продемонстрували багатий асортимент апетитних експонатів, після чого гості музею насолодилися смачним гарячим шоколадом, який був приготовлений для них.
У вересні 2015 року з’явилася можливість безкоштовного користування проектом «City Public Internet Access». Безкоштовний доступ до Інтернету відбувається за технологією Wi-Fi. Це проект компанії «TENET», в рамках якого користувач, зареєструвавшись один раз в системі, може постійно перебувати онлайн, переміщатися по вулицях міста, в транспорті. Безкоштовний доступ до Інтернету надається на 15 хвилин, потім, після показу короткого рекламного блоку, можна знову вільно користуватися Інтернетом.
Протягом звітного періоду у філії КП «ТІЦ м. Одеси», біля фунікулера на Приморському бульварі, функціонувала зона Wi-Fi-доступу до Інтернет-провайдера «TENET».
Громадська організація «Одеса 2.0» у співробітництві з вільною інтернет-енциклопедією «Вікіпедія» (громадською організацією «Вікімедія Україна») здійснювала розміщення інтерактивних QR-табличок на архітектурних пам’ятниках та у визначних місцях Одеси. На першому етапі розміщено 15 інтерактивних табличок на архітектурних об’єктах, розташованих у центральній частині міста. При скануванні коду програма переадресовує запитувача на статтю у «Вікіпедії» про відповідний архітектурний об’єкт.
Виготовлення та розміщення табличок фінансувалося за рахунок коштів «Одеса 2.0».
У рамках реалізації грантового проекту департаментом культури та туризму Одеської міської ради розроблено та встановлено 9 інтерактивних QR-табличок на об’єктах показу в центральній частині міста. При скануванні коду програма переадресовує запитувача на інформацію про відповідний об’єкт, розміщену на офіційному туристичному сайті міста – www.odessatourism.org
15 лютого 2014 р. у м. Одесі була відкрита філія ДП «Учбово-консультаційний центр з туризму» Міністерства культури України.
На базі цієї філії протягом звітного періоду проводилося навчання та підвищення кваліфікації екскурсоводів та гідів-перекладачів. Протягом 2015 р. було випущено 14 осіб, з яких 12 осіб пройшло загальне навчання та 2 – підвищення кваліфікації. Режим доступу онлайн: http://www.odessatourism.org/do/guides
Протягом звітного періоду оновлювався контент офіційного туристичного сайту міста www.odessatourism.org, а саме: оновлювалась інформація щодо календаря подій у місті, додавалися нові міста відпочинку, ресторани та готелі, а також друкувалися туристичні новини по місту. Окрім того, розроблені нові додаткові розділи сайту, актуалізовано існуючу інформацію.
Департаментом культури та туризму Одеської міської ради спільно з компанією «Apps4Business» розроблено мобільний додаток «Путівник Одесою». Додаток виконує функцію електронного гіда містом, який підкаже, де розташуватись, де смачно поїсти і які туристичні об’єкти відвідати.
Вбудована функція квесту «check-in» представляє можливість виграти призи, забрендовані туристичним логотипом міста. Додаток функціонує російської та англійською мовами.
У звітному періоді до мобільного додатку була вбудована функція так званих push-повідомлень, за допомогою яких користувачі додатку можуть дізнатись про всі події, що відбуваються містом.
Підтримувались в актуальному стані сторінки департаменту культури та туризму Одеської міської ради та туристичного інформаційного центру у соціальній мережі Facebook, також був відкритий канал в YouТube, на який завантажується медіа-інформація та різноманітні відеоролики про м. Одесу. Зокрема, на сторінці департаменту постійно розміщувались новини міста, пов’язані зі сферою культури та туризму, та фотозвіти усіх заходів, що проводить департамент.
З метою формування та розвитку в Одесі високоефективного та конкурентоспроможного туристичного комплексу, а також формування іміджу Одеси як привабливого туристичного міста на регулярній основі проводяться прес-тури. В 2015 році замість двох запланованих прес-турів проведено шість.
Так, 27-28 лютого 2015 р. в м. Одесі пройшов прес-тур для представників українських ЗМІ. В рамках прес-туру учасники мали змогу проінспектувати конференц-можливості м. Одеси (готелі, музеї тощо), а також відвідати дегустацію вин Одеського регіону та Музей коньячної справи ім. Н.Л. Шустова.
Прес-тур для українських ЗМІ та рекламний тур для українських туроператорів відбувся 1-2 квітня 2015 р. В рамках заходу учасники відвідали музей історії розвитку українського козацтва, одеські катакомби, центр культури вина «Шабо», Білгород-Дністровську фортецю тощо.
Окрім того, в рамках цього прес-туру відбувся інформаційний тур для туристичних операторів, яким було презентовано не тільки об’єкти туристичного показу, а й потенціал готельного комплексу міста.
24-25 квітня 2015 р. було проведено прес-тур для представників ЗМІ – учасників Асамблеї туристичного бізнесу, яким було презентовано Одеський морський торгівельний порт, одеські катакомби та ін. Окрім того, учасники взяли участь у міжнародній конференції «Туризм як фактор мирного співіснування», гастрономічному фестивалі «Таки да, смачно», Одеському туристичному фестивалі.
12 червня 2015 р. відбувся прес-тур для журналістів з Естонії та Білорусі. У програму прес-туру увійшла екскурсія містом, візит до Одеського літературного музею, відвідання заходу, присвяченого партнерству між містами-побратимами.
7-10 серпня 2015 р. було проведено прес-тур для представників Прибалтійських ЗМІ. У програму увійшли екскурсії містом, а саме: екскурсія на електрокарах, огляд музею коньячної справи ім. Н.Л. Шустова, центр етнографічного, зеленого, сільського туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова».
 15-16 вересня 2015 р. відбувся промо-тур для китайських туристичних операторів та представників ЗМІ.
Учасники промо-туру відвідали Одеський національний академічний театр опери та балету, Одеський літературний музей та його Сад скульптур, набережні міста, а також інші відомі туристичні об'єкти. Також до уваги гостей були представлені визначні пам'ятки Одеського регіону - Центр культури вина «Шабо» та середньовічна фортеця Акерман, розташована на березі Дністровського лиману.
Проведення прес-турів сприяє просуванню туристичного продукту м. Одеси як на місцевому, так і на міжнародному рівнях.
Протягом звітного періоду розміщено соціальну рекламу з використанням туристичного логотипу на білбордах та сіті-лайтах, розташованих містом. Зокрема було розміщено мапу центра міста з контактними даними КП «ТІЦ м. Одеси», інформацію щодо святкування дня заснування міста Одеси, дня народження Л.О. Утьосова, програму фестивалю фестивалів «Хочу до Одеси».
Протягом 2015 р. туристична реклама м. Одеси була надрукована в різних виданнях, таких як: бортовий журнал «Панорама» авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»; бортовий журнал «Мистецтво подорожей» автобусного перевізника «Автолюкс»; журнали «Діловий вісник», «Міжнародний туризм»; «Ліза», «Наталі», «Мандри», «Шоколад» (Україна), «DEEP», «Travel Magazine» (КНР); газети «Урядовий кур’єр», «Сегодня», «Факты», «Високий замок» (Україна).
За результатами проведення прес-турів відеосюжети про м. Одесу були показані на таких телеканалах, як: телеканали «Україна», «ICTV», «1+1», «СТБ», ТРК «Львів» (Україна), Державне телебачення Туреччини «Turkish State TV Channel» (Туреччина), ТРК «Литовське національне радіо та телебачення», телеканал "Lietuvos ryto" (Литва), тощо.
Радіопередачі про м. Одесу були трансльовані на радіо «Радіо Ера» (Україна), ТРК «Литовське національне радіо та телебачення» (Литва), «Радіо Польща» (Польща), «Радіо Берлін» (Німеччина), тощо.
Крім того, інформація про місто була відображена в Інтернет-просторі, а саме: на сайті «www.15min.lt» (Литва), на новинному порталі «DELFI» (Росія), тощо.
25 серпня 2015 року проведена зустріч з представником італійського туристичного журналу «IMAGO MAGAZINE», за результатами якої в лютому 2016 року в зазначеному журналі буде опублікована стаття про м. Одесу.
Окрім того, інформація про Одесу розміщена в інформаційних випусках міжнародної організації «Дунайський центр впливу» (DCC), членом якої є м. Одеса.
З метою просування м. Одеси на світовому просторі за результатами співпраці з авіакомпанією «Турецькі авіалінії», в 2015 році презентація про Одесу була поширена серед співробітників авіакомпанії по 277 напрямкам у всьому світі.
Протягом звітного періоду розроблено відеоролик щодо святкування у місті дня народження Л.О. Утьосова та відеоролик про м. Одесу «З любов’ю в Одесі».
Департаментом культури та туризму спільно з КП «Туристичний інформаційний центр м. Одеси» розроблено туристичний довідник «Одеса рекомендує 2», міжрегіональний продукт «Одеса-Львів» та журнал «Мистецький простір Одеси».
Туристичний довідник «Одеса рекомендує 2» є збірником інформації, необхідної туристу у місті, а саме: інформація щодо визначних місць Одеси (пам’ятники, архітектура, собори, музеї, театри), інформація про готелі міста (адреса, телефон), інформація про ресторани міста, інформацію щодо місць відпочинку та деталізована карта з відміченими маршрутами руху транспорту.
Міжрегіональний продукт «Одеса-Львів» містить короткі відомості про Одесу та Львів, а також комбіновані тури.
Місткий журнал «Мистецький простір Одеси» є виданням, що містить новини у сфері мистецтва, цікаві історичні факти з життя відомих творчих осіб, сучасні творчі інновації, фоторепортажі та актуальні інтерв’ю. У виданні передбачений нотний додаток з творами одеських композиторів. 
Розроблено унікальну брошуру «Історія Одеської затоки», що містить інформацію про історію міста, народи, що мешкали на території Одещини в різні часи та ін.
Окрім того, для комфорту відвідувачів розроблено спеціальний «Календар подій», який містить інформацію про найбільш значущі події у місті, а також мапу центральної частини міста. Ця продукція розповсюджується безкоштовно у філіях КП «Туристичний інформаційний центр м. Одеси».
Надруковано ліфлет «Карта одеських національностей», до якого увійшла інформація щодо народностей, які мешкають в Одесі, а також їх внесок у розвиток міста.
У рамках проекту «ЛІМЕН: культурні порти від Егейського до Чорного моря» розроблено буклет для туристів, які відвідають Одесу на короткий термін. Буклет містить карту міста, інформацію про Одесу, а також туристичні маршрути містом.
Департаментом культури та туризму Одеської міської ради для участі у Міжнародній туристичній виставці ITB-2015 розроблений оновлений тримовний рекламно-інформаційний довідник про туристичний потенціал м. Одеси.
Друкована продукція поширювалася у філіях КП «ТІЦ м. Одеси», на виставкових заходах, конференціях, семінарах, «воркшопах», прес- та рекламних турах, інших заходах з метою поширення інформації про м. Одесу, залучення додаткового потоку туристів до міста.
Метою Всесвітнього дня туризму є привернення уваги міжнародного співтовариства до важливості туризму і його соціальних, культурних, політичних та економічних цінностей.
26 вересня 2015 року в Одеському літературному музеї в рамках святкування Всесвітнього дня туризму відбулася урочиста зустріч з представниками туристичного бізнесу м. Одеси.
В ході заходу було проведено вручення грамот за особливий внесок у розвиток сфери туризму м. Одеси у 2015 р. представникам музеїв, театрів, готелів, ресторанів, гідам, музичним колективам, організаторам фестивалів.
Вручав грамоти депутат Одеської міської ради, голова комісії з торгівлі, туризму і розвитку рекреаційного комплексу Марат Корольов.
Асоціація «Туризм Одеса» також нагородила кращі готелі, ресторани і туристичні об'єкти за рейтингом Tripadvisor, а також презентувала нові проекти асоціації у сфері фестивального і ділового туризму.
Протягом 2015 року було заплановано проведення 2-х зустрічей з представниками туристичної індустрії міста щодо залучення в Одесу додаткового потоку туристів. За фактом у звітному періоді було проведено 6 таких зустрічей. Окрім того, у звітному періоді представники департаменту культури та туризму Одеської міської ради активно брали участь у зустрічах з представниками туристичної індустрії, ініційованих іншими організаторами.
27-28 лютого 2015 р. у м. Одесі відбувся Перший форум ділового туризму «Відкрий Україну». Форум відбувся за ініціативоюАсоціації ділового туризму України, Асоціації лідерів туристичного бізнесу України та Центру розвитку туризму України за підтримки департаменту культури та туризму Одеської міської ради.В рамках даного форуму27 лютого 2015 р. в кінозалі Одеської міської ради пройшов круглий стіл  «Можливості Одеси як європейського центру ділового туризму». В роботі круглого столу взяли участь представники Асоціації ділового туризму України, представники туристичної індустрії м. Одеси, а також ряд компаній України, діяльність яких спрямована на розвиток ділового туризму. Серед туристичних компаній, що увійшли в делегацію, такі компанії, як: туристична компанія «Міленд», торгова марка «Французький альянс», туроператор  «Irida Travel», туристичні компанії BlueChip, BTL - Business Travel Leisure , Роял-Вояж, Eventex, International Travel Group, «Санторіні» та компанія «КіЙ АВІА».
В ході заходу обговорювались питання відносно перспектив розвитку ділового (MICE) туризму в Україні, зокрема в Одесі. Обговорювались питання щодо співробітництва між Київом та Одесою.
20 березня 2015 р. у Музеї коньячної справи Н.Л. Шустова відбулася робоча зустріч компанії «Міжнародні авіалінії України», туристичних операторів Литви та представників одеського бізнесу. Ціль зустрічі: презентація туристичного потенціалу м. Одеси, обмін досвідом між учасниками заходу та залучення додаткової кількості туристів в Одесу.
2 квітня 2015 р. у залі готелю «Айвазовський» відбулася зустріч туроператорів Одеси та Києва. Протягом зустрічі були обговорені питання взаємодії щодо створення спільних національних туристичних продуктів.
15-16 квітня 2015 р. було проведено робочу зустріч між представниками одеського туристичного бізнесу та представниками регіональної міжнародної організації «Дунайський центр впливу». Протягом зустрічі було обговорено питання подальшої співпраці, а також переваги членства в організації.
8-10 червня 2015 р. для представників провідних одеських готелів було проведено семінар стосовно користування системою онлайн бронювання «Фератель» за участі офіційного представника системи Вальтера Дієтла. Ця система вже успішно функціонує в Австрії та Німеччині.
19-21 липня 2015 р. Одеса приймала гостей та експертів  у сфері круїзно-туристичної індустріїз Європи. Зустріч відбулася в рамках реалізації проекту CruiseT Black Sea («Створення мережі центрів компетенцій для підтримки та розвитку круїзного туризму в Чорноморському регіоні (Грузія, Україна»). Одесу відвідали представники Болгарії, Німеччини, Румунії, Грузії та Молдови.
 В період проведення зустрічі іноземні експерти провели робочі зустрічі та семінари, присвячені питанням розширення співробітництва університетів, підприємств, професійних асоціацій та державних структур управління в сфері круїзного туризму.
З метою вивчення передового досвіду у сфері туризму та його запровадження для подальшого використання департаментом культури та туризму Одеської міської ради протягом 2015 року проведена низка заходів за участю таких провідних експертів, як:
- Софроніс Парадісопулос, голова Одеської філії Грецького фонду культури;
- Вальтер Дієтл - директор компанії «Feratel media technologies» (Австрія);
- Маркус Ріндт, директор Дрезденер Симфонікер, м. Дрезден, Німеччина;
- Данко Косич - менеджер проекту, Міжнародна організація «Дунайський центр впливу», м. Белград, Сербія;
- Нікола Станісавлжевич – координатор з маркетингу, Міжнародна організація «Дунайський центр впливу», м. Белград, Сербія;
- Кнут Гербер – радник Регіональної програми щодо посилення прикордонного туризму Середнього та Нижнього Дунаю через організацію «Дунайський центр впливу», Міжнародна організація «Дунайський центр впливу», м. Белград, Сербія;
- Хендрік Вінт’єн – старший консультант, компанія «Масконтур», м. Берлін, Німеччина;
- Віктор Еммануїл Вандерлей - викладач вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- Адам Рекасус - викладач вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- В’ячеслав Нікітін – доктор, університет Падерборн (Німеччина);
- Гвідо Кауфман – доктор, «Kaufmann Unternehmensberatung» (Німеччина);
- Рамона Бунда – доктор, університет Констанца (Румунія);
- Анка Станки – професор, університет Констанца (Румунія);
- Алексіс Папатанакис – професор, університет Бремерхафен (Німеччина);
- Кай Хевекост – професор, університет Бремерхафен (Німеччина);
- Фрідеріке Мьошель – референт з програмної роботи та педагогічної співпраці, Goethe-Institut Kiew (Німеччина);
- Тамар Каікасішвілі - представник департаменту туризму та курортів регіону Аджарія, Грузія;
- Анастасія Чатзініколау – архітектор, координатор проекту «ЛІМЕН: Культурні порти від Егейського до Чорного моря», Греція;
- Джем Кулекчиоглу - менеджер з маркетингу авіакомпанії «Turkish Airlines» в м. Одесі;
- Слава Фролова - голова Фонду розвитку та підтримки українського мистецтва;
- Герхард Мюллер - ректор вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- Регула Нейгауз - викладач вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- Франциска Хеги - викладач вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- Евелін Нот - викладач вищої музичної школи-консерваторії, м. Берн, Швейцарія;
- Вернер Шмідт - засновник міжнародної асоціації «LEGATO»;
- Олександр Баста - професійний фотограф, Дюссельдорф, Германія;
- Галина Гринник - заступник начальника управління туризму Львівської міської ради;
- Світлана Светлична - заступник директора департаменту – начальник управління туристичного потенціалу та релігій Дніпропетровської обласної державної адміністрації;
- Руслан Волчевський - заступник начальника відділу з питань економіки, природокористування і туризму департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Миколаївської обласної державної адміністрації;
- Вікторія Радченко - голова правління громадської організації "Екологічна ініціатива", національний оператор Міжнародних програм екомаркування "Зелений ключ" і "Блакитний прапор".
З 2012 р. реалізується проект «Одеса їде в гості», спрямований на ознайомлення з містом Одесою, його неповторним колоритом, а також історичною та культурною спадщиною. Проект сприяє просуванню міста як на національному, так і на міжнародному ринках і презентує Одесу як культурний та туристичний центр.
Проект «Одеса їде в гості» - це іміджевий проект, який спрямований на знайомство з Одесою,  її неповторним колоритом, а також історичною та культурною спадщиною. Крім цього, проект сприяє просуванню міста як на національному, так і на міжнародному ринках, являє Одесу як культурний і туристичний центр, сприяє залученню додаткової кількості туристів в місто.
За 2015 рік замість 2 запланованих проведено 8 проектів «Одеса їде в гості», а саме:
З 21 по 23 січня 2015 року проект «Одеса їде в гості» було реалізовано в м. Берні (Швейцарія). Презентація міста відбулась за участю відомого одеського піаніста, Народного артиста України Олексія Ботвінова, а також вокального ансамблю Одеської середньої спеціальної музичної школи-інтернату ім. П. С. Столярського.
В ході проекту було поширено інформацію та поліграфічну продукцію про туристичний та культурний потенціали м. Одеси, проведено фотовиставку. Крім того, спільно з Асоціацією «Туризм Одеси» в Берні було відкрито «Посольство» Одеси в рамках проекту «Клуб амбассадорів Одеси».
Проект «Одеса їде в гості» також було реалізовано в м. Києві в рамках XXI виставки «Україна – подорожі та туризм» UITT 2015 25-27 березня 2015 р. В делегацію від м. Одеси увійшли представники одеського туристичного бізнесу.
З 4 по 5 липня 2015 року в м. Кишиневі (Молдова) була проведена акція «Від Молдаванки до Молдови або з Одеси – з любов’ю». Ціль проекту - поширення інформації та поліграфічної продукції про туристичний та культурний потенціали м. Одеси. До проекту було залучено «Одеський муніципальний театр духової музики імені народного артиста України О. Саліка» та КП «Туристичний інформаційний центр м. Одеси».
З 8 по 9 серпня 2015 року в рамках святкування 25-ї річниці з дня встановлення побратимських відносин між Регенсбургом і Одесою в м. Регенсбург (Німеччина) реалізовано проект «Одеса їде в гості». Програмою візиту було передбачено проведення наступних заходів: фотовиставки сучасної Одеси; концертних виступів заслуженого діяча мистецтв України, джазового піаніста Ю. Кузнєцова, Народного артиста України, співака М. Свидюка; презентації туристичного потенціалу м. Одеси під час зустрічі з німецькими туроператорами; промоакції (роздача рекламних буклетів та флаєрів, сувенірної продукції).
З 15 по 16 вересня 2015 року в рамках реалізації проекту «Одеса їде в гості» відкрито виставку робіт учнів дитячої художньої школи № 2 в дитячій художній школі № 6 ім. Г.Л. Жуковського (м. Київ).
2 листопада 2015 року в рамках реалізації проекту «Одеса їде в гості» відкрито виставку робіт учнів дитячої художньої школи № 2 в дитячій художній школі ім. О. Новаковського (м. Львів). Період проведення: листопад 2015 року.
20 листопада 2015 року в рамках реалізації проекту «Одеса їде в гості» відкрито виставку робіт учнів дитячої художньої школи № 2 в галереї «Синій кит» (м. Херсон). Період проведення: 20 листопада – 19 грудня 2015 р.
21 листопада 2015 року делегація діячів культури Одеси в рамках реалізації проекту «Одеса їде в гості» відвідала Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана. Учасники зустрічі обговорили перспективи співпраці у сфері музейно-галерейної діяльності. У рамках заходу відбувся концерт диксиленду Одеського муніципального театру духової музики імені Народного артиста України О. Саліка.
Протягом 2015 року було заплановано проведення 1 заходу, що сприятиме розвитку туризму в Одесі. За фактом у звітному періоді було проведено 8 таких зустрічей.
8 лютого 2015 року в департаменті культури та туризму Одеської міської ради було проведено робочу зустріч з представниками управління туризму Львівської міської ради з питань розробки брошури «Одеса-Львів», спільної участі у виставкових заходах з метою залучення додаткового потоку туристів.
24 травня 2015 року в рамках Асамблеї туристичного бізнесу відбулася міжнародна конференція «Туризм як фактор мирного співіснування» із залученням іноземних експертів у сфері туризму. Учасниками конференції стали українські та міжнародні експерти сфери туризму, представники органів влади, туроператори, готельєри, ресторатори, громадські діячі, які поділилися досвідом, обговорили останні тенденції розвитку туризму, проблеми, з якими стикається сфера туризму у кризовий час, їх вирішення. У числі спікерів стали представники українських міст: Київа, Львіва, Одеси, Дніпропетровська, Миколаїва.
Крім того, міжнародні експерти поділилися досвідом своїх країн, запропонували ряд рекомендацій для України, і зокрема Одеси. Також були презентовані: Міжнародна програма екологічного маркування пляжів і місць розміщення «Зелений ключ» і «Блакитний прапор», мистецько-культурний проект Арт-пікнік Слави Фролової та багато іншого.
26 червня 2015 року в рамках реалізації грантового проекту «ЛІМЕН: культурні порти від Егейського до Чорного моря» була проведена робоча зустріч із партнерами проекту. Протягом зустрічі були презентовані кращі практики розвитку культурного туризму в таких містах, як: Салоніки (Греція), Констанца (Румунія), Батумі, Тбілісі (Грузія) та Стамбул (Турецька Республіка). 
16 вересня 2015 року в Одесі відбулася зустріч з китайськими туристичними операторами, під час якої були проведені переговори з одеськими представниками туристичного бізнесу, департаменту культури та туризму Одеської міської ради, КП «Туристичний інформаційний центр м. Одеси». Мета - просування м. Одеси на китайському туристичного ринку та збільшення потоку китайських туристів до Одеси.
17 листопада 2015 року в Бізнес-центрі «Шевченківський» (стадіон «Чорноморець») відбувся воркшоп на тему: «Дестінація - Чорне море» в рамках грантового проекту «Створення Чорноморської мережі сталого розвитку туризму в Болгарії, Румунії, Україні, Молдові та Грузії».
У ході зустрічі були презентовані національні та транскордонні тури по Чорноморському регіону, включаючи м. Одесу; обговорені пріоритети розвитку туризму в Одесі і області; презентовано розвиток велоінфраструктури в Одесі; обговорені питання щодо створення пакетів послуг та співпраці з європейськими країнами; представлені підсумки туристичного сезону 2015 р. в Одесі, стратегія розвитку туризму в місті на 2016 рік.
25 листопада 2015 року в Золотому залі Одеського літературного музею пройшла презентація культурного проекту «Мистецький простір Одеси».
У ході зустрічі відбулася презентація чергового випуску журналу «Мистецький простір Одеси», а також були обговорені питання щодо можливостей залучення грантових коштів на проекти у сфері культури. У заході взяли участь представники громадських організацій, театрів, музеїв та інші представники культурної сфери м. Одеси.
26 листопада 2015 року в Музеї коньячної справи ім. М.Л. Шустова відбувся воркшоп на тему: «Розвиток туризму в Чорноморському регіоні» в рамках грантового проекту «Створення Чорноморської мережі сталого розвитку туризму в Болгарії, Румунії, Україні, Молдові та Грузії».
У ході зустрічі було презентовано туристичний портал грантового проекту; відбулося обговорення співпраці між одеськими туроператорами та європейськими представниками туристичного бізнесу.
17 грудня 2015 року відбувся воркшоп 2 «Мистецький простір Одеси» у театрі духової музики ім. О. Саліка. У ході зустрічі відбулися презентація та обговорення проекту «Календар фестивалів та подій м. Одеси на 2016 р.», проведена дискусія щодо можливостей залучення грантових коштів на проекти у сфері культури, а також ділилися досвідом у подачі заявок.
З метою розвитку сфери туризму м. Одеси протягом 2015 року представники Одеської міської ради брали участь у наступних заходах:
- 6 лютого 2015 року у м. Сремскі-Карловци (Сербія) – VI засідання Генеральної асамблеї Міжнародної організації «Дунайський центр впливу». У ході зустрічі було обговорено низку питань, пов'язаних з діяльністю організації, а саме: затвердження фінансового звіту організації за 2014 рік, затвердження плану робіт на 2015 рік, участь організації у міжнародній туристичній виставці ITB-Berlin 2015. Крім того, на VI засіданні Генеральної асамблеї були прийняті наступні рішення щодо Одеси: участь м. Одеси у міжнародній туристичній виставці ITB-Berlin 2015 на стенді організації «Дунайський центр впливу», яка відбулась 4-8 березня 2015 року на безкоштовній основі; розміщення інформації про Одесу в каталозі виставки ITB-Berlin 2015 на безкоштовній основі; просування туристичного та культурного потенціалів Одеси за допомогою промопакету Дунайського центру впливу на безкоштовній основі; просування м. Одеси на веб-порталі Danube.travel на безкоштовній основі;
- 7 вересня 2015 року – відкриття літньої туристичної школи у м. Херсоні, що діяла в рамках проекту Tempus CruiseT. Головною метою цього проекту є формування в Чорноморському регіоні Центру компетенції, що проводитиме регіональні дослідження та надаватиме консалтинг в області круїзного туризму, а також працюватиме в галузі підвищення кваліфікації (у тому числі і за допомогою стажувань). В межах цього заходу була проведена презентація на тему: «Одеса – морські ворота України»;
- 1 жовтня 2015 року – зустріч з начальником відділу розвитку туризму Міністерства економічного розвитку України в рамках програми проведення 22-го Міжнародного туристичного салону «Україна» UITM 2015. Метою зустрічі стала презентація відділу розвитку туризму та обговорення стратегічних напрямів сталого розвитку туризму в Україні, зокрема в м. Одесі;
- 8-9 жовтня 2015 року – міжнародний економічний форум «Black Sea Economic Forum – 2015» (м. Одеса), де учасникам форуму була представлена презентація на тему: «Досвід міста Одеси у розвитку туризму в Чорноморському регіоні». Цей форум послужив майданчиком для переговорів з українськими та зарубіжними представниками готельного бізнесу та ЗМІ. За результатами проведених переговорів зі ЗМІ, директором департаменту культури та туризму Одеської міської ради досягнута домовленість про популяризацію Одеси як на національному, так і на міжнародному ринках з метою залучення додаткового потоку туристів в наше місто;
- 6 листопада 2015 року – практичний семінар з обговорення шляхів взаємодії та практичних заходів уповноважених державних органів щодо внесення Номінаційного досьє на розгляд сесії ЮНЕСКО для включення історичного центру Одеси в Список всесвітньої спадщини (м. Київ), де була проведена презентація на тему: «Культурологічний туризм як основний напрямок в'їзного туризму в м. Одесі»;
- 9-11 листопада 2015 року – круглий стіл «Культурний розвиток міста» (м. Берлін, Німеччина), участь в якому дозволила отримати професійний європейський досвід в сфері культури та туризму з метою його впровадження в м. Одесі;
- 3 грудня 2015 року – ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Збереження історичної забудови центру Одеси шляхом включення до основного списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО» (м. Одеса), де  пройшла презентація на тему: «Одеса – мультикультурна столиця України»;
- 8 грудня 2015 року – презентація українсько-німецького проекту, спрямованого на збереження культурної спадщини німецьких поселенців в Одесі та Одеській області і дослідження взаємного впливу культур цих країн. Проектом передбачено запуск прототипу мобільного додатку - інтерактивного гіда по історичному центру м. Одеси, а також веб-сайту, створеного для представлення більш повної інформації про культурну спадщину німецьких поселенців.
У зв’язку з відсутністю у 2015 році консолідованого Всеукраїнського стенду на ІТВ, Одеса була представлена на стенді Міжнародної організації «Дунайський центр впливу», членом якої є наше місто з 2010 року.
- 4 - 8 березня 2015 р. відбулася 49-та Міжнародна туристична виставка ITB-Berlin 2015. Одеса була представлена на виставці департаментом культури та туризму Одеської міської ради.
Протягом виставки було проведено переговори з журналістами, блогерами, інтернет-виданнями з Польщі, Німеччини, Македонії, Фінляндії щодо проведення прес-туру в Одесі, а також розміщення інформації про наше місто на сайтах. Інформацію про участь Одеси у виставці вже розміщено на Берлінських сайтах berlin-visual.com, а також dg-news.eu
В ході форуму, організованого на виставці Дунайським центром впливу, було узгоджено проведення робочої зустрічі організації в Одесі 15-17 квітня 2015р. Зустріч відбудеться за участі представників національних агентств по туризму з Німеччини, Австрії, Сербії, Болгарії, Румунії та ін.
Інформацію про Одесу було надано туристичним агенціям та туроператорам, зацікавленим у співпраці з Одесою, створенні туристичних продуктів, пов’язаних з Одесою.
На виставці були презентовані фотографії одеських театрів, музеїв, гастрономії, панорами міста тощо. Окрім того, були розповсюджені мапи міста, кулінарні довідники «Смак Одеси», брошури «Одеса-Львів», каталоги «Одеса рекомендує», а також відеоролики та сувенірна продукція.
- 25 - 27 березня 2015 р. делегація від м. Одеси взяла участь у XXI Міжнародній туристичній виставці «Україна – подорожі та туризм» UITT 2015 в м. Києві (Україна). У виставці взяла участь 221 туристична компанія та національні туристичні організації Болгарії, Угорщини, Грузії, Домініканської Республіки, Єгипту, Ізраїлю, Ірану, Італії, Кіпру, Каталонії, Литви, Словенії, Тунісу, Таїланду, Туреччини, Франції, Хорватії, Узбекистану та України. Головною темою виставки стала організація в’їзного та внутрішнього туризму.
В рамках виставки було проведено презентацію міжрегіонального продукту «Відпочивай в Україні. Одеса-Львів», який представили представники туркомпаній Одеси та Львова.
- 2 - 5 листопада 2015 р. м. Одеса було презентовано на Міжнародній туристичній виставці «World Travel Market 2015» (м. Лондон, Великобританія). «World Travel Market» - одна з найбільш крупних у світі туристичних виставок, на який у 2015 році були присутні понад 50 000 професіоналів туристичної індустрії з 186 країн світу.
Участь у міжнародних туристичних виставках є одним з найбільш ефективних засобів для підвищення впізнаваності міста на міжнародній арені, залучення додаткового потоку туристів до України, зокрема до Одеси. 
У 2013 році департаментом культури та туризму Одеської міської ради підписані 3 грантові проекти Європейського Союзу щодо залучення позабюджетних коштів на розвиток туризму у нашому місті. Здійснювалась робота в рамках таких проектів, як: «Створення Чорноморської мережі для стійкого розвитку туризму в Болгарії, Румунії, Україні, Молдові та Грузії» та «ЛІМЕН: Культурні порти від Егейського до Чорного моря».
Реалізація грантового проекту «Стійкий розвиток туризму в регіоні «Нижній Дунай»: Україна, Молдова та Румунія» призупинено у зв’язку з банківськими проблемами у апліката проекту.
В рамках реалізації проекту ЄС «ЛІМЕН: Культурні порти від Егейського до Чорного моря»:
розроблена та надрукована брошура «ЛИМЕН: Одеський путівник»;
розроблений макет календаря фестивалів та подій м. Одеси на 2015 рік та нанесений на фасад приміщення морського вокзалу по вул. Приморській;
виготовлені таблички з QR-кодами, що надають необхідну інформацію про низку визначних пам'яток Одеси;
здійснювалася робота з наповнення сайту проекту limenproject.net  інформацією про головні порти України (Херсон, Миколаїв, Ізмаїл, Одеса);
розроблений екскурсійний маршрут «Odessa cultural route», який також розміщений на сайті проекту.
 
В рамках реалізації проекту ЄС «Створення Чорноморської мережі для стійкого розвитку туризму в Болгарії, Румунії, Україні, Молдові та Грузії»:
здійснювалася робота з наповнення сайту проекту blackseatourism.net;
розроблено 2 національних та 4 транскордонних маршрути;
розповсюджувалася інформація про проект в інтернет-просторі та через публікації у ЗМІ;
розроблена стійка стратегія та план експлуатації проекту з метою подальшої кооперації у сфері туризму в Чорноморському регіоні.
 
В рамках реалізації проекту ЄС «Стійкий розвиток туризму в регіоні «Нижній Дунай»: Україна, Молдова та Румунія» розроблено 18 ескізних макетів дорожніх знаків, 4 з яких вже встановлено в місті.
Протягом звітного періоду здійснювалося співфінансування за грантовою програмою «Створення Чорноморської мережі для стійкого розвитку туризму в Болгарії, Румунії, Україні, Молдові та Грузії».
 
Культура
 
Одеса дала дорогу в життя багатьом відомим у всьому світі письменникам, музикантам, художникам, акторам, режисерам, гумористам, які своєю діяльністю прославляють наше місто.
2015 рік в Одесі був оголошений роком культури і духовності. Культура і духовні цінності - це те, що у всі часи об'єднувало людей, допомагало пережити кризові моменти історії.
Діяльність департаменту культури та туризму Одеської міської ради в сфері «Культура» впродовж 2015 року була спрямована на збереження традицій, що склалися, підтримку різноманітних громадських ініціатив, пов'язаних з вихованням молоді, залученням дітей і підлітків до творчості, а також впровадження новаторських проектів.
Одеса - європейське місто, яке потребує проведення масштабних культурних заходів. У минулому році крім фестивалів, які вже широко себе зарекомендували, реалізовані нові унікальні проекти.
З метою знайомства з новинами, подіями, інноваціями в сфері культури департаментом культури та туризму Одеської міської ради створений та видається двома мовами (російською та українською) творчий журнал «Мистецький простір Одеси». Журнал розповідає про видатні прем'єри, виставки і події, що відіграють важливе значення в культурному житті міста.
Поєднуючи діловий, подієвий і культурологічний туризм, Одеса наповнює свою скарбничку знань і умінь, реалізуючи нові проекти. Вперше в нашому місті стартував проект «Musarium», який передбачає проведення квестів всередині музеїв.
Одеським муніципальним музеєм особистих колекцій імені                          О.В. Блещунова спільно з Національним культурно-мистецтвознавчим і музейним комплексом «Мистецький Арсенал» (м. Київ) представлений інноваційно-освітній проект для дітей та підлітків «Арсенал Ідей».
З метою виявлення та підтримки найбільш обдарованих дітей міста в сфері культури - художників, музикантів, поетів, танцюристів, юних акторів-  в рамках проведення року культури і духовності в Одесі в 2015 році створено та реалізовано проект «Одеса запалює зірки».
На першому етапі презентації проекту була відкрита персональна виставка лауреата багатьох міжнародних конкурсів, художниці Даніели Білогривої. Другим етапом проекту «Одеса запалює зірки» став концерт учнів шкіл естетичного виховання - лауреатів міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, який відбувся            20 травня 2015 в концертному залі ОССШ ім. проф. П.С. Столярського. У фойє школи була представлена ​​виставка юних художників - учнів художніх відділень і художніх шкіл міста. Продовженням проекту «Одеса запалює зірки» стало проведення 1 червня в залі Одеської обласної філармонії до Міжнародного дня захисту дітей фестивалю «Одеський Хоро-Вод», в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Діти - дітям».
На 2015 рік прийшлися ювілеї багатьох видатних одеситів –                           І. Дунаєвського, Л. Утьосова, К. Данькевича, С. Ріхтера, І. Мечникова,                   В. Філатова, а також виповнилося 150 років ОНУ ім. І. Мечникова, 150 років Одеському художньому училищу ім. М. Грекова і багатьом іншим, що стало приводом для проведення низки тематичних проектів.
У січні 2015 року в Міському саду відбувся фестиваль «Різдво в Одесі», завдяки якому жителі та гості міста змогли познайомитися з традиціями святкування Різдва деякими національними громадами, що проживають на території м. Одеси.
21 лютого в Міському саду відбувся фестиваль «Масляна в Одесі». Для гостей свята було організовано безліч конкурсів, інтерактивних ігор, хороводів, дегустація млинців.
21 березня пройшов фестиваль «Наш Утьосов» в Міському саду, присвячений 120-річчю від дня народження легендарного одесита Леоніда Йосиповича Утьосова, а 3 вересня в рамках святкування Дня міста відбувся фестиваль одеської музики «Утьосов-фест».
2 вересня 2015 року, в день народження Одеси, у провулку Утьосова, 11 відбулося урочисте відкриття музею-квартири Леоніда Утьосова. Приміщення, в якому сьогодні відкритий музей-квартира, є частиною великої квартири, в якій 120 років тому народився і виріс Леонід Утьосов. У планах -реконструкція і відкриття другої частини квартири, а також продовження наповнення музею експонатами. За кілька місяців роботи музей отримав велику популярність серед одеситів і став місцем додаткового відвідування гостями нашого міста.
23 квітня в Міському саду вперше пройшов книжковий фестиваль Bookfest, присвячений Міжнародному дню книги. Програма Bookfestа вийшла дуже цікавою і насиченою. «Топ-10» і соцопитування «Моя улюблена книга» відкрили таємницю переваг читачів. Гостей фестивалю дуже зацікавила розповідь про художні книги українських сучасних авторів, не залишилися без уваги і книги з історії, культури та звичаїв України.
9 травня на Думській площі відбувся Другий фестиваль духових оркестрів «Весняна Одеса-2015», приурочений до 70-ї річниці Дня Перемоги. У фестивалі взяли участь оркестри Центру військово-музичного мистецтва ВМС ЗСУ, Управління південного територіального командування Національної гвардії України, ГУ МВС України в Одеській області, Муніципального театру духової музики ім. О. Саліка, а також Військової академії (м. Одеса). Для одеситів і гостей міста звучали пісні, вальси та марші військових років.
Початок літа в Одесі ознаменувався появою нового масштабного проекту на культурній карті міста - відкриттям Першого міжнародного музичного фестивалю «Odessa Classics». Вперше в нашому місті виступили музиканти з Бельгії, Естонії та Грузії.
Продовженням фестивалів класичної музики стало проведення Другого міжнародного музичного фестивалю «Black sea music fest», основною ідеєю якого стала єдність і мир через мистецтво й культуру, об'єднання європейського простору в Україні.
З 26 по 28 червня 2015 в Одесі пройшов Фестиваль фестивалів «Хочу до Одеси». На три дні місто перетворилося на один великий концертний майданчик.
Проведення VI Одеського міжнародного кінофестивалю в липні 2015 року показало, що з кожним роком в Україні зростає інтерес до якісного кіно.
У період з 21 по 24 серпня відбувся традиційний Вишиванковий фестиваль до Дня Незалежності України.
Одним з найбільш вагомих заходів в культурному житті міста стало проведення в жовтні Першого Міжнародного фестивалю «Золоті скрипки Одеси», який зібрав кращих скрипалів світу в Одеському національному академічному театрі опери та балету. Всіх їх об'єднала любов до рідної Одеси і скрипкової музики.
Крім того, протягом серпня в Лунному парку був реалізований масштабний соціальний культурно-виховний проект Арт-пікнік Слави Фролової. Арт-пікнік став платформою для розвитку різних видів мистецтв, де молоді художники, музиканти і театрали мали змогу представляти свої таланти широкому колу глядачів.
Також департаментом культури та туризму Одеської міської ради була надана підтримка в проведенні цілого ряду культурно-масових заходів:
- фестиваль «Різдво в Одесі»;
- Міжнародний день театрів;
- ХХI міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Два дні і дві ночі нової музики»;
- соціально-культурний проект «Бузкова ніч» в рамках Всеєвропейської акції «Ніч музеїв»;
- концерт на вул. Дерибасівській, присвячений 150-річчю Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова;
- мотофестиваль «Odessa beach bike fest-2015»;
- виставка «ENFANT TERRIBLE. Одеський концептуалізм» в Національному художньому музеї України (м. Київ);
- III Міжнародний Корнейчуковский фестиваль дитячої літератури;
- XIX Міжнародний книжковий ярмарок «Зелена хвиля»;
- VI Міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі»;
- творчий вечір «Воронцов - легенда Одеси»;
- свято «День помідора»;
- Міжнародний джазовий фестиваль «Одеса ДжазФест»;
- арт-маршрут до Дня художника України;
- 25-річчя Всесвітнього клубу одеситів;
- Міжнародний конкурс піаністів пам'яті Еміля Гілельса;
- День Святого Миколая на Думській площі;
- театралізована вистава «Зустрічаємо Європейське Різдво в Одесі»;
- святкова програма «Новий рік - 2016 на Думській».
 
З 7 по 10 жовтня 2015 року відбулася Друга Міжнародна конференція з питань музично-естетичного виховання дітей, метою якої стало обговорення проблем музичної освіти дітей з особливими потребами, роботи з дітьми дошкільного віку, імпровізації на групових заняттях і колективного музичення. У конференції взяли участь понад 350 викладачів зі Швейцарії, Німеччини та України.
Важливою складовою частиною методичної роботи шкіл естетичного виховання є обмін професійним досвідом між викладачами комунальних позашкільних навчальних закладів і викладачами Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової. Подібна робота сприяє розширенню їх професійно-педагогічного кругозору, а також самореалізації творчого потенціалу. У лютому 2015 року для викладачів шкіл естетичного виховання були організовані курси підвищення кваліфікації в Академії керівних кадрів, а в квітні проведена позачергова атестація.
На початок 2015-2016 навчального року контингент учнів шкіл естетичного виховання склав 8186 дітей.
Протягом 2015 року школами естетичного виховання було проведено понад тисячу різноманітних культурних заходів - концерти, виставки, майстер-класи, лекції, пленери і т.п.
Особливу увагу було приділено проведенню фестивалів і конкурсів дитячої та юнацької творчості. У 2015 році організовані наступні фестивалі та конкурси, а також відзначені ювілеї деяких шкіл естетичного виховання            м. Одеси:
- Четвертий міський відкритий конкурс клавирной музики «Всесвіт Й.С. Баха »;
- Другий відкритий міський конкурс вокалістів «Рідна мати моя»;
- відкритий міський дитячий музичний фестиваль - конкурс «Дебют -2015»;
- Восьмий муніципальний відкритий фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Фонтанська весна - 2015», присвячений 110-річчю від дня народження К.Ф. Данькевича;
- Третій відкритий міський фестиваль - конкурс «Скрипкова фантазія»;
- 85-річчя Дитячої музичної школи №1 м. Одеси;
- 85-річчя Дитячої музичної школи №3 м. Одеси;
- 70-річчя Дитячої художньої школи № 1 ім. К. Костанді м. Одеси;
- 40-річчя з дня заснування Дитячої школи мистецтв № 6 м. Одеси;
- фестиваль «Одеський Хоровод» в рамках Міжнародного фестивалю мистецтв «Діти дітям» до Міжнародного дня захисту дітей;
- Третій фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «MadeinUkraine»;
- П'ятий відкритий міський конкурс «Юний віртуоз».
 
Департаментом культури та туризму Одеської міської ради проводиться постійна робота спільно з КУ «Одеський зоологічний парк загальнодержавного значення».
Оскільки однією з найважливіших задач зоопарку є збереження генофонду диких тварин, Одеським зоопарком приділялася велика увага роботі з розведення різних видів тварин, в тому числі рідкісних і зникаючих.             Для отримання потомства і успішного вирощування дитинчат диких тварин проводилася плідна робота по комплектації пар і репродуктивних груп. Повноцінне різноманітне годування, а також якісний догляд і ветеринарне обслуговування дозволили досягти високих результатів в розмноженні диких тварин. Протягом 2015 отримано приплід 39 видів тварин, що в сумі склало 480 особин. Найбільш значущим є отримання потомства таких цінних і рідкісних видів, як далекосхідний леопард, китайський мунтжак, пугач та інші. Важливим успіхом Одеського зоопарку є отримання і успішне вирощування дитинчат яструба-тетеревятника, оскільки ніколи раніше в Україні цей птах в штучних умов не розмножувався.
До кінця 2015 року колекція зоопарку налічувала 265 видів тварин, що в сумі становить 1557 особин, з яких 51 вид занесено до Червоної книги України та Міжнародної Червоної книги.
Протягом року проводився благоустрій зеленої зони зоопарку, косметичний ремонт 9 експозиційних об'єктів, реконструкція вольєра для європейської рисі, побудований літній вольєр для мавп, який разом із зимовим приміщенням, побудованим в 2014 році, склав новий експозиційний об'єкт - «Мавпи».
Вперше за багато десятиліть побудований великий експозиційний об'єкт - «тигрятник». Ця сучасна споруда з великим вольєром дає можливість комфортного утримання тигрів і створює всі умови для успішного розмноження цих рідкісних тварин.
Велика увага приділялась науковій діяльності. Протягом року здійснено 18 експозиційних польових виїздів з метою наукових досліджень стану природних популяцій рідкісних видів тварин регіональної фауни. Продовжені наукові розробки за такими напрямками, як: реінтродукції пугача в дельті Дністра (в рамках договору про наукове співробітництво між                    КУ «Одеський зоопарк» і Нижньодністровським національним природним парком), моніторинг динаміки стану природних популяцій рідкісних видів рептилій і амфібій півдня України.
Традиційно багато уваги приділялося еколого-просвітницької діяльності. Проведено 40 екологічних свят, 8 природоохоронних акцій,                 29 благодійних виїзних лекцій з демонстрацією тварин в дитячих закладах. Значно розширена екскурсійна робота, зокрема проведено 10 нічних екскурсій у зоопарку, які стали надзвичайно популярними серед одеситів.
У 2015 році Одеський зоопарк відвідали 338 283 людини.
 
Співробітники Одеського муніципального музею особистих колекцій ім. О. В. Блещунова дбайливо зберігають і розвивають традиції будинку Блещунова - влаштовують творчі зустрічі та концерти, щомісяця відкривають нові виставки. Робота муніципального музею спрямована на вивчення, збереження та використання пам'яток матеріальної та духовної культури, прилучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини.
Протягом року співробітниками музею організовано та проведено Міжнародний науково-практичний семінар «Створення страхового фонду на культурні цінності, що зберігаються в бібліотеках, музеях, архівах і приватних колекціях», підготовлено 16 наукових доповідей, медіа- презентацій і статей.
Наукові співробітники музею взяли участь у 19 міських, всеукраїнських та міжнародних заходах професійного зростання. В тому числі:
• IV Всеукраїнському музейному фестивалі «Музей і діти: дитячі програми, центри, музеї»;
• інтерактивному освітньому фестивалі для дітей і підлітків «Арсенал ідей».
В рамках всеєвропейської акції «Ніч музеїв-2015» реалізований новий Арт-проект «Музейна бузкова ніч в Будинку Блещунова».
Створено Міжнародний партнерський проект «Музей на лінії вогню. Крок від жертви до миротворця» за грантової підтримки Євросоюзу (Кишинів, Республіка Молдова).
Для дорослих і дітей, у тому числі вимушених переселенців зі східних областей України, реалізовано соціальний проект «Будинок, де зігріваються серця».
Протягом року регулярно проводилися заняття в школі малювання для дорослих «Чотири сезони», а також заняття в музейно-освітньому центрі «Співтворчість».
Загальна кількість відвідувачів музею в 2015 році склала 12 296 осіб (діти і учні - близько 5600 осіб).
Протягом 2015 року науковими співробітниками музею було проведено 119 екскурсій, з яких 75 - дитячих, а також 142 тематичних заходи: лекції для дітей і дорослих, майстер-класи, зустрічі та обговорення.
 
Колективом міської муніципальної галереї в 2015 році проведено 25 виставок живопису, скульптури та графіки, 4 художніх конкурси для дітей та дорослих, 15 майстер-класів, 40 екскурсій для учнів шкіл естетичного виховання та відвідувачів галереї.
Сучасна галерея сьогодні - це не просто виставковий простір для митців, це, перш за все, територія для культурно-освітньої діяльності з метою поширення кращих інноваційних культурних і творчих практик, участі у формуванні культурної політики нашого міста.
Для поширення кращих інноваційних культурних і творчих практик        КУ «Міська художня галерея» продовжує активну співпрацю з навчальними закладами, громадськими організаціями, неформальними творчими об'єднаннями і дипломатичними представництвами інших країн.
З метою розвитку міжнародного співробітництва в сфері культури, а також знайомства жителів нашого міста з культурою інших країн продовжено співпрацю з Генеральним консульством Румунії в Одесі, спільно з яким проведено міжнародний конкурс живопису, скульптури та графіки «Румунія очима українських художників».
Спільно з Посольством Німеччини в Україні та німецьким науковим товариством ім. М. Планка була організована виставка «Картини зі світу науки». В рамках святкування 20-річчя побратимських відносин м. Одеси та м. Кишинева була організована виїзна виставка творчості одеських художників «Від Молдаванки до Молдови або з Одеси - з любов'ю».
 
Активну участь в житті нашого міста приймає оркестр Одеського муніципального театру духової музики ім. О. Саліка, його виступи користуються великим успіхом серед жителів і гостей нашого міста. У програмі - виконання класики, джазу і творів одеських авторів.
В одеському муніципальному театрі духової музики працюють два професійні колективи - духовий оркестр і диксиленд. Крім того, в театрі проводить свої репетиції аматорський хор ветеранів «Бойові подруги».
За сприятливих погодних умов, з травня по жовтень щосуботи на Думській площі для жителів і гостей нашого міста проводились концерти духового оркестру Одеського муніципального театру духової музики  ім. О. Саліка, а щонеділі - диксиленду. По суботах і неділях в Міському саду - концерти духового оркестру Одеської національної музичної академії ім. А.В. Нежданової.
В рамках святкування Нового 2016 року на базі театру відбулося 33 новорічних вистави для дітей соціально незахищених категорій «Новий «Новий рік».
В рамках реалізації проекту «Одеса їде в гості» колективи театру взяли участь у творчих заходах в Кишиневі (Молдова) та Чернігові.
З метою створення культурного простору в театрі розпочато співпрацю з творчими та громадськими організаціями міста. Зокрема, спільно з танцювальною студією «Крила» проведено музично-танцювальні заходи «В ритмі джазу».
 
Централізована міська бібліотечна система для дорослих і дітей здійснює діяльність по всьому комплексу бібліотечних робіт: інформаційне обслуговування, вивчення і просування читання серед різних категорій читачів, система залучення нових читачів, рекламне забезпечення, екологічне, моральне, естетичне, патріотичне виховання, участь у державних і регіональних програмах.
У 2015 році Централізованою міською бібліотечною системою для дорослих і дітей планові контрольні показники були виконані у наступному обсязі:
 

 

Читачі
(тис. чол.)
Книговидача
(тис. од.)
Відвідування
(тис. чол.)
План
Виконано
План
Виконано
989,45
161,30
168,77
3 158,46
3 203,72

 

 

Загальний бібліотечний фонд Централізованої міської бібліотечної системи для дорослих та дітей в 2015 році поповнився на 20,92 тис. примірників і на 1.01.2016 року склав 1 087,07 тис. примірників.
 
У 2015 році в міських бібліотеках-філіях Централізованої міської бібліотечної системи для дорослих та дітей було проведено понад 2500 масових заходів для всіх категорій читачів, приурочених до різних загальнодержавних та міських свят, літературним ювілеям, пам'ятним датам, міжнародним знаменним подіям.
Так, найбільш вагомі заходи були проведені: до Дня соборності України, Дня захисника Вітчизни, Дня визволення Одеси, Дня Перемоги над фашизмом в Європі і завершення Другої світової війни, Дня Конституції,  Міжнародного дня захисту дітей, Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України, дня знань, дня міста Одеси, Всеукраїнського дня бібліотек, дня місцевого самоврядування, дня українського козацтва, дня української армії, дня визволення України, дня Гідності та Свободи, дня української писемності та мови, дня боротьби зі СНІДом, Міжнародного дня інвалідів, дня народження І.І. Мечникова, 201-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченко, 200-річчя від дня народження М. Вербицького та 150-річчя від дня народження М. Грушевського, а також дня народження К. Паустовського.
Централізованою міською бібліотечною системою для дорослих та дітей у 2015 році було організовано проведення щорічного дитячого творчого конкурсу «Кожен спроможний випробувати себе», театралізованого конкурсу районних читацьких команд «Суперчитач року», циклу музично-театральних заходів-зустрічей в «Літературно-музичній вітальні», а також програми соціалізації дітей і підлітків «Мистецтво ставати дорослим». Фіналістами і призерами конкурсу «Кожен спроможний випробувати себе», в якому взяли участь понад 1000 дітей, стали 166 осіб, заохочувальні грамоти отримали              44 учасники конкурсу. Урочисте нагородження переможців відбулося в Одеській обласній філармонії.
У квітні 2015 року у Міському саду пройшов перший фестиваль книги «BOOKFEST», організований Централізованою бібліотечної системою для дорослих і присвячений Всесвітньому дню книги і авторського права.                         В рамках фестивалю «BOOKFEST» були проведені заходи на відкритих майданчиках у всіх районах міста.
 
Департамент культури та туризму Одеської міської ради організовує роботу історико-топонімічної комісії при виконавчому комітеті Одеської міської ради. Історико-топонімічна комісія працює зі зверненнями громадян, державних і громадських організацій, національно-культурних товариств та дипломатичних місій. Протягом 2015 року відбулося шість засідань історико-топонімічної комісії, на яких було розглянуто 63 питання, в тому числі 17 питань по встановленню меморіальних дощок, 6 питань, пов'язаних зі встановленням пам'ятників та інші.
За результатами прийнятих позитивних рішень комісії були підготовлені наступні розпорядження міського голови про встановлення меморіальних дощок видатним особистостям:
- від 17.02.2015 р. № 100 «Про встановлення меморіальної дошки хореографу П.П. Вірському»;
- від 17.04.2015 р. № 302 «Про встановлення меморіальної дошки учаснику оборони Одеси, Севастополя і Кавказу Колесніченко Г.Д.»;
- від 24.04.2015 р. № 329 «Про встановлення меморіальної дошки заслуженому художнику України Копйову А.В.»;
- від 21.08.2015 р. № 799 «Про встановлення меморіальної дошки кінорежисеру Михайлу Кацу»;
- від 09.10.2015 р. № 982 «Про встановлення меморіальної дошки письменнику Георгію Голубенко».
У другому півріччі 2015 року також були встановлені меморіальні дошки видатному російському поетові і письменнику О.С. Пушкіну на фасаді будинку по вул. Дерибасівській, 16 і відомому філософу, доктору філософських наук, професору Авеніру Івановичу Уйомову на фасаді головного корпусу Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (вул. Дворянська, 2).
Департамент культури та туризму Одеської міської ради в своїй роботі і надалі підтримуватиме реалізацію традиційних культурних заходів, а також нових та цікавих творчих проектів, щоб кожен з одеситів та гостей нашого міста зміг знайти для себе заходи на свій смак, відчуваючи себе частиною щоденного мистецького життя чарівної Одеси.
 
 
 
АДМИНУСЛУГИ
Далее РЕГИСТРАЦИЯ
В ОДЕССЕ

Далее

ОПОВЕЩЕНИЯ
- перекрытие дорог
- отключение
свет / вода / газ

Далее 11 февраля 09:00
аппаратное совещание
прямая трансляция

Далее 8 февраля 15.00
«Дерибасовская 
угол Ришельевской»

Далее 8 февраля 15:00
кают-компания
«Морская библиотека»

Далее до 29 марта
закупка квартир

Далее 17 февраля 16:00
концерт «Благословляю все, что было…»

Далее Конкурс «Творча молодь 
Одещини 2019»
прием заявок
до 11 марта
Далее 28 февраля в 11:00
ИСПОЛКОМ

Далее до 9 февраля 
выставка 
Г. Крижевского
"Влюбленный в жизнь"

Далее 13 марта в 10:00
СЕССИЯ ГОРСОВЕТА

Далее ГРАФИК ЗАСЕДАНИЙ 
депутатских комиссий

Далее с 7 по 8 сентября 
«Oceanman Odessa-2019»

Далее Местные инициативы
Сбор подписей

Далее
ВЫБОРЫ
Далее ПРАВИЛА ПОВЕДЕНИЯ в чрезвычайных ситуациях
Далее ЦЕНТР ЗАНЯТОСТИ
ТРУДОУСТРОЙСТВО
переподготовка кадров

Далее Г Р А Ф И К
приема граждан
2019 год

Далее МЕСТНЫЕ НАЛОГИ
2019

Далее ОСМД ОДЕССЫ
Далее Разработка концепции развития Центрального исторического ареала Одессы
Далее Выставки и ярмарки
в 2019 году

Далее ГЕНПЛАН ОДЕССЫ
Далее ЭНЕРГОСБЕРЕЖЕНИЕ
Получение компенсации по кредитам
на энергосберегающие
мероприятия

Далее Реестр общественных и благотворительных организаций г. Одессы
Далее ДОСТУП К ПУБЛИЧНОЙ ИНФОРМАЦИИ
Далее ЛИЦАМ С ИНВАЛИДНОСТЬЮ
работа транспорта,
информационные материалы

Далее Молодежный совет
Далее Т А Р И Ф Ы
Далее Пенсионный фонд Украины в районах Одессы
Далее