/ Main / Odessa museums / Меморіал героїчної оборони Одеси

Меморіал героїчної оборони Одеси

Дача Ковалевського, 150
Одеса, Україна
Тел.факс (0482) 44-45-27
Режим роботи: з 10.00 до 18.00 (вихідний - п'ятниця)

Історія музею:
   Через 30 років після Перемоги над фашистською Німеччиною 411 батарея з волі вдячних нащадків відродилася в спорудженні на її території Меморіального комплексу героїчної оборони Одеси.
 На заклик ветеранської громадськості війни і праці міста Одеси про спорудження Меморіалу, опублікованому в газеті "Вечірня Одеса" у лютому 1975 року, відгукнулися більшість промислових підприємств, громадських організацій, воїни Одеського Червонопрапорного військового округу.
   Завдяки патріотичному пориву, чіткій організації будівельних робіт Меморіал було побудовано у рекордно короткий термін.
   Урочисте відкриття Меморіалу відбулося 9 травня 1975 року в день 30-річчя Великої Перемоги. На багатотисячному мітингу представників промислових підприємств, громадських і партійних організацій, навчальних закладів міста і воїнів Одеського гарнізону виступив видатний письменник, фронтовий кореспондент газети "Червона Зірка" Костянтин Михайлович Симонов, який у період оборони м. Одеси був у цих місцях, у тому числі й на позиції 411 батареї.
   На площі в 16 га розташувався своєрідний музей під відкритим небом з розгорнутою експозицією зразків військової техніки і озброєння основних видів збройних сил періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
   Вхід на Меморіал вінчають скульптурні форми у вигляді бетонної стели "Катюша", а вздовж алеї завдовжки 500 метрів у металевих конструкціях встановлен емблеми із зображенням міст-героїв і фортеці-героя Бреста.
   10 квітня 1989 року, в 45-ю річницю звільнення міста Одеси від фашистських загарбників, на північно-західній окраїні Меморіалу, батьки військовослужбовців, які загинули в Афганістані, висадили Алею Пам'яті. Разом зі скульптурною композицією комплекс увійшов в історію під загальною назвою "Сумна пам'ять століття", що персоніфікує собою символ зв'язку і наступності поколінь.
Експозиція музею:
   У чотирьох залах музею на високому архітектурно-художньому рівні побудовано тематичну експозицію, яка відображає Одеську оборонну епопею під епіграфом "Все далі йдуть у глиб історії роки Великої Вітчизняної війни, але час не владен піддати їх забуттю, вивітрити з пам'яті народної".
   Меморіал став надійним мостом між минулим і майбутнім, одним із найбільш відвідуваних установ культури в регіоні, дорогим і улюбленим для ветеранів Великої Вітчизняної війни і воїнів-інтернаціоналістів, символом пам'яті і гордості одеситів за героїчну історію свого рідного міста.
   На Меморіалі постійно багато молоді і студентів. Тут проводяться регулярні зустрічі ветеранів війни і праці з молоддю, воїнами і студентами ВУЗів, урочисті заходи щодо завершення програми військової підготовки військових кафедр із присвоєнням студентам первинних офіцерських звань.
 


Page is created:

Published on a site:

Full address of the page:
24.01.2007 15:35

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/museums/5444/