06:39:17   |   21 january 2021   |   EN | RU | UA

webcam
City programs
Projects discussion
Auctions
International cooperation
Odesa Invest
City map
Virtual Odessa
Movie about Odessa
Photoalbum
City Symbolics
Odessa theatres
Odessa museums
Odessa monuments
Parks of Odessa
Odessa Zoo
Hotels of Odessa
Odessa Tourist
About the city
For the businessmen
Legal consultation
Odessa in figures
Enterprise of Odessa
Plan of city transport traffic
Emergency and enquiry services
Find
Subscribe to
news

Nothing was found.
/ Main / Odessa museums / Меморіал героїчної оборони Одеси

Меморіал героїчної оборони Одеси

Дача Ковалевського, 150
Одеса, Україна
Тел.факс (0482) 44-45-27
Режим роботи: з 10.00 до 18.00 (вихідний - п'ятниця)

Історія музею:
   Через 30 років після Перемоги над фашистською Німеччиною 411 батарея з волі вдячних нащадків відродилася в спорудженні на її території Меморіального комплексу героїчної оборони Одеси.
 На заклик ветеранської громадськості війни і праці міста Одеси про спорудження Меморіалу, опублікованому в газеті "Вечірня Одеса" у лютому 1975 року, відгукнулися більшість промислових підприємств, громадських організацій, воїни Одеського Червонопрапорного військового округу.
   Завдяки патріотичному пориву, чіткій організації будівельних робіт Меморіал було побудовано у рекордно короткий термін.
   Урочисте відкриття Меморіалу відбулося 9 травня 1975 року в день 30-річчя Великої Перемоги. На багатотисячному мітингу представників промислових підприємств, громадських і партійних організацій, навчальних закладів міста і воїнів Одеського гарнізону виступив видатний письменник, фронтовий кореспондент газети "Червона Зірка" Костянтин Михайлович Симонов, який у період оборони м. Одеси був у цих місцях, у тому числі й на позиції 411 батареї.
   На площі в 16 га розташувався своєрідний музей під відкритим небом з розгорнутою експозицією зразків військової техніки і озброєння основних видів збройних сил періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.
   Вхід на Меморіал вінчають скульптурні форми у вигляді бетонної стели "Катюша", а вздовж алеї завдовжки 500 метрів у металевих конструкціях встановлен емблеми із зображенням міст-героїв і фортеці-героя Бреста.
   10 квітня 1989 року, в 45-ю річницю звільнення міста Одеси від фашистських загарбників, на північно-західній окраїні Меморіалу, батьки військовослужбовців, які загинули в Афганістані, висадили Алею Пам'яті. Разом зі скульптурною композицією комплекс увійшов в історію під загальною назвою "Сумна пам'ять століття", що персоніфікує собою символ зв'язку і наступності поколінь.
Експозиція музею:
   У чотирьох залах музею на високому архітектурно-художньому рівні побудовано тематичну експозицію, яка відображає Одеську оборонну епопею під епіграфом "Все далі йдуть у глиб історії роки Великої Вітчизняної війни, але час не владен піддати їх забуттю, вивітрити з пам'яті народної".
   Меморіал став надійним мостом між минулим і майбутнім, одним із найбільш відвідуваних установ культури в регіоні, дорогим і улюбленим для ветеранів Великої Вітчизняної війни і воїнів-інтернаціоналістів, символом пам'яті і гордості одеситів за героїчну історію свого рідного міста.
   На Меморіалі постійно багато молоді і студентів. Тут проводяться регулярні зустрічі ветеранів війни і праці з молоддю, воїнами і студентами ВУЗів, урочисті заходи щодо завершення програми військової підготовки військових кафедр із присвоєнням студентам первинних офіцерських звань.
 
INVEST IN ODESSA
More

September 7 - 8
"Oceanman Odessa-2019"

More ODESSA TOURIST
More
Results of the Intercultural Cities Index
More Odessa Development
strategy 2022

More The History of Odessa Football
More