/ Main / Odessa museums / Одеський художній музей

Одеський художній музей

вул. Софіївська, 5а
Одеса, Україна
Тел.факс (0482) 23-82-72
Режим роботи: з 10.30 до 18.00, каса - до 17.00 (вихідний - вівторок)
http://museum.odessa.net

Історія музею:     
 
Колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею - одна з найбільш значних і багатопланових в Україні. Вона охоплює всі види образотворчого мистецтва: живопис, графіку, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво і містить витвори російських і українських майстрів іконопису від XVІ століття до сучасності, нараховуючи більше 10 тисяч оригінальних робіт.
   Музей було відкрито в 1899 році з ініціативи Одеської спілки образотворчих мистецтв, заснованої в 1865 році. Початок музейним зборам поклали картини, передані Петербурзькою Академією мистецтв.
   Музей розташовано у центрі Одеси, над морем, у палаці, який є пам'ятником архітектури початку XІ століття і має штучний підземний грот, відкритий для відвідувань.
 
Експозиція музею:
  Експозицію музею розташовано в 26 залах на двох поверхах. Її побудовано в історико-хронологічній послідовності з дотриманням монографічного принципу показу витворів кожного автора.
   
Експозиція відкривається чудовими витворами іконописців XVІ-XVІІІ століть і повними своєрідності ранніми світськими портретами XVІІ століття. З живописом XVІІІ - початку XІ століття ознайомлюють портрети, створені кращими майстрами тієї епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіренський, В.Тропінін тощо.
 Характерними і значними добутками представлено академічний живопис.
 Цікавою і численною є колекція картин прославленого мариніста І.Айвазовского.
 Музей має у своєму розпорядженні великі зібрання витворів художників демократичного напрямку у вітчизняному мистецтві другої половини XІ століття, насамперед, членів Товариства пересувних художніх виставок. Це роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куінджі, І.Рєпіна, В.Сурікова і багатьох інших.
   Один із кращих розділів колекції - мистецтво межі XІ і XX століть - відбиває розмаїтість і напруженість творчих пошуків цього складного часу. В.Сєров, М.Врубель, М.Реріх, Б.Кустодієв, А.Бенуа, К.Сомов, В.Кандинський гідно представлені в зборах музею. Тут експонується унікальна колекція живопису майстрів Товариства південноросійських художників, заснованого в Одесі в 1890 році.
   Неповторна самобутність робіт К.Костанді, Г.Ладиженського, Г.Головкова, П.Нілуса сформувала основи одеської мальовничої школи.
   Відділ сучасного мистецтва представляє художнє життя Одеси з 20-х років до наших днів. В експозиції представлено кращі роботи художників нашого міста та інших регіонів України.
 

Як проїхати до художнього музею ?

 

 Трамвай № 12, 3

 

Схема тролейбусних маршрутів м.Одеси 

 

 Маршрутне таксі

Маршрутні такіи
№№ 193, 195, 137

 

 Page is created:

Published on a site:

Full address of the page:
24.01.2007 14:19

http://old.omr.gov.ua/

http://old.omr.gov.ua/museums/5440/