06:41:47   |   21 january 2021   |   EN | RU | UA

webcam
City programs
Projects discussion
Auctions
International cooperation
Odesa Invest
City map
Virtual Odessa
Movie about Odessa
Photoalbum
City Symbolics
Odessa theatres
Odessa museums
Odessa monuments
Parks of Odessa
Odessa Zoo
Hotels of Odessa
Odessa Tourist
About the city
For the businessmen
Legal consultation
Odessa in figures
Enterprise of Odessa
Plan of city transport traffic
Emergency and enquiry services
Find
Subscribe to
news

Nothing was found.
/ Main / Odessa museums / Одеський художній музей

Одеський художній музей

вул. Софіївська, 5а
Одеса, Україна
Тел.факс (0482) 23-82-72
Режим роботи: з 10.30 до 18.00, каса - до 17.00 (вихідний - вівторок)
http://museum.odessa.net

Історія музею:     
 
Колекція вітчизняного образотворчого мистецтва Одеського художнього музею - одна з найбільш значних і багатопланових в Україні. Вона охоплює всі види образотворчого мистецтва: живопис, графіку, скульптуру, декоративно-прикладне мистецтво і містить витвори російських і українських майстрів іконопису від XVІ століття до сучасності, нараховуючи більше 10 тисяч оригінальних робіт.
   Музей було відкрито в 1899 році з ініціативи Одеської спілки образотворчих мистецтв, заснованої в 1865 році. Початок музейним зборам поклали картини, передані Петербурзькою Академією мистецтв.
   Музей розташовано у центрі Одеси, над морем, у палаці, який є пам'ятником архітектури початку XІ століття і має штучний підземний грот, відкритий для відвідувань.
 
Експозиція музею:
  Експозицію музею розташовано в 26 залах на двох поверхах. Її побудовано в історико-хронологічній послідовності з дотриманням монографічного принципу показу витворів кожного автора.
   
Експозиція відкривається чудовими витворами іконописців XVІ-XVІІІ століть і повними своєрідності ранніми світськими портретами XVІІ століття. З живописом XVІІІ - початку XІ століття ознайомлюють портрети, створені кращими майстрами тієї епохи, такими як Д.Левицький, В.Боровиковський, О.Кіренський, В.Тропінін тощо.
 Характерними і значними добутками представлено академічний живопис.
 Цікавою і численною є колекція картин прославленого мариніста І.Айвазовского.
 Музей має у своєму розпорядженні великі зібрання витворів художників демократичного напрямку у вітчизняному мистецтві другої половини XІ століття, насамперед, членів Товариства пересувних художніх виставок. Це роботи відомих художників І.Крамського, О.Саврасова, І.Левітана, І.Шишкіна, А.Куінджі, І.Рєпіна, В.Сурікова і багатьох інших.
   Один із кращих розділів колекції - мистецтво межі XІ і XX століть - відбиває розмаїтість і напруженість творчих пошуків цього складного часу. В.Сєров, М.Врубель, М.Реріх, Б.Кустодієв, А.Бенуа, К.Сомов, В.Кандинський гідно представлені в зборах музею. Тут експонується унікальна колекція живопису майстрів Товариства південноросійських художників, заснованого в Одесі в 1890 році.
   Неповторна самобутність робіт К.Костанді, Г.Ладиженського, Г.Головкова, П.Нілуса сформувала основи одеської мальовничої школи.
   Відділ сучасного мистецтва представляє художнє життя Одеси з 20-х років до наших днів. В експозиції представлено кращі роботи художників нашого міста та інших регіонів України.
 

Як проїхати до художнього музею ?

 

 Трамвай № 12, 3

 

Схема тролейбусних маршрутів м.Одеси 

 

 Маршрутне таксі

Маршрутні такіи
№№ 193, 195, 137

 

 

INVEST IN ODESSA
More

September 7 - 8
"Oceanman Odessa-2019"

More ODESSA TOURIST
More
Results of the Intercultural Cities Index
More Odessa Development
strategy 2022

More The History of Odessa Football
More